Документація закладу

                                                                                                  «Схвалено»

                                                                                     Педагогічною  радою                                                                                   

                                                                         Протокол № 1  від 30.08.2022р.

                                                                         Директор ЗДО  

                                                                         «Дитячого ясла - садка смт. В. Бірки»

                                                            Великобірківської селищної ради

                                                                                      

                                                                          ________________ Луків О. І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЛАН РОБОТИ

 

закладу дошкільної освіти

«Дитячий ясла – садок

смт. Великі Бірки»

Великобірківської селищної ради

на  2022-2023н.р.


 

Розділ I.

 

Аналіз

методичної роботи у ЗДО

за 2021-2022н.р.

 

У комунальному закладі дошкільної освіти «Дитячий ясла – садок смт. В. Бірки» Великобірківської селищної ради функціонувало 6 груп, в яких виховувалося 129 дітей.

В ЗДО працює 15 педпрацівників, 15 техпрацівників.

 У  2021 – 2022н.р. за рішення атестаційної комісії кваліфікацію підвищили:

Ø Практичному  психологу  ЗДО  Онуфрієвій І. В., присвоєно вищу категорію;

Ø Вихователю   Міштак І. О.,  підтверджено кваліфікаційну категорію спеціаліст;

Ø Вихователь Лупач  Х. В. у 2022 р пройшла курси підвищення кваліфікації.

Організація діяльності ЗДО у 2021 – 2022 н.р. залежала  від епідеміологічної ситуації. Потрібно було дотримуватись рішень за якими відбувалася діяльність закладу які ухвалювали регіональні комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в районі де знаходиться ЗДО.

За сприятливої епідемічної ситуації та відповідних рішень ЗДО працював  у звичайному режимі.  Велику увагу було приділено створенню максимально безпечних умов як для вихованців так і для працівників ЗДО.

Враховуючи епідемічний стан в Україні запланована була і робота щодо заохочення всіх учасників освітнього процесу до дотримання гігієнічних навичок, соціальної дистанції у приміщеннях та на території ЗДО з метою забезпечення виконання профілактичних та протиепідемічних заходів.

З метою сприяння дотримання соціальної дистанції в приміщенні, під час перебування дітей у груповому осередку по мірі можливості було здійснено організацію простору ігрової кімнати у вигляді осередків діяльності, які б відображали освітні потреби та інтереси дошкільників. Організація таких осередків дала можливість забезпечити основні види діяльності дітей через роботу у парах, малих групах, а також індивідуально, уникаючи скупчення.

При плануванні роботи на 2021-2022н.р. колектив ЗДО  спирався на нормативно – правові акти, постанови МОН України, Базовий компонент дошкільної освіти та інструктивно – методичні рекомендації «Щодо організації роботи в ЗДО у 2021 – 2022 н.р».

Забезпечення змісту дошкільної освіти здійснювалося відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та реалізувалося згідно з освітніми програмами розвитку дітей та навчально – методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН України.

Педагоги закладу при плануванні освітньої діяльності  використовували:

-         програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»;

При організації дошкільної діяльності педагоги  зважали на провідний вид діяльності дітей а саме:

-         в ранньому віці – предметно – маніпулятивну діяльність;

-         в дошкільному віці – ігрову.

А також на те, що діяльнісний підхід був основою для досягнення цілей розвитку дітей різного віку.

Тому пріоритетними завданнями для розвитку дітей були:

-         в ранньому віці (група «Ромашка») опанування предметно – маніпулятивною діяльністю, формування активного мовлення, сенсорний розвиток, виховання культурно – гігієнічних навичок;

-         у в молодшому дошкільному віці (групи «Казочка», «Соняшник») – діяльність з предметами та їх призначення, засвоєння сенсорних еталонів (колір, форма, розмір), розвиток мовлення, взаємодія з оточуючим;

-         в середньому дошкільному віці (група «Калинка»)  - ігрова діяльність, формування граматичної правильності мовлення, використання творчо сюжетно – рольову гру;

-         в старшому дошкільному віці (групи «Дзвіночок», «Веселка») – формування психологічної зрілості та готовності до навчання в школі, життєві компетентності, вміння спілкуватися, інтерес до пізнавальної діяльності.

Для виконання цих завдань  було створено умови для участі дітей у різних видах діяльності так, щоб це було природньо та органічно до їхніх потреб та інтересів.

Під час проведення спеціально організованих форм освітнього процесу педагоги  дотримувалися вимог «Гранично допустимого навантаження на дитину у ДНЗ різних типів та формами власності», затвердженого наказом МОН України від 20.04.2015р. №446.

Особливу увагу було  звернено на морально – етичне виховання та взаємодію з сім’ями а також прищепленню дітям дошкільного віку базових цінностей: доброти, дружби, любові, відповідальності, відчуття краси, бережне відношення до навколишнього. Партнерська взаємодія із родинами дошкільників грунтувалася на принципах взаємоповаги, взаємодовіри, взаєморозуміння, співпраці, усвідомлення своєї ролі та відповідальності. 

Поряд із традиційними формати роботи із родинами а це: опитування (письмове й усне), бесіди, поради, пам’ятки, консультації, телефонний зв’язок, дні відкритих дверей, перегляд святкових ранків та розваг, конкурси, батьківські куточки та ін… була  впроваджена така форма роботи:

-          «батьківська скринька» - дасть можливість батькам вносити пропозиції щодо поліпшення освітнього процесу, ініціювати обговорення проблемних питань, як для діяльності закладу, так і для розвитку своєї дитини.

Було проведено використання  активних та інтерактивних форм взаємодії, що відповідали сучасним запитам батьків та зацікавлювали їх а це: дискусії, психологічні ігри і вправи, націлені на зняття емоційної напруги, на об’єднання колективу батьків та колективу ЗДО, обговорення проблемних питань за круглим столом.

Було впроваджено дистанційну форму спілкування з родинами (ONLINE  - зустрічі), особливо в дні коли дитина відсутня в закладі.

Відповідно до закону України «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти в Україні, листа МОН України від 07.07.2021р. «Щодо планування роботи ЗДО на рік», листа МОН від 10.08 2021р. №1/9 – 406 «Щодо окремих питань діяльності ЗДО у 2021 – 2022н.р., виходячи із аналізу позитивних та проблемних моментів при розв’язання завдань поточного навчального року враховуючи недоліки та досягнення, колектив ЗДО  розглядав у 2021 – 2022н.р. наступні завдання:

1.     Формування мистецько – творчої компетентності дошкільників  - як гармонійний розвиток особистості, ставлення до краси, загальної культури та творчого підходу до життя;

2.     Забезпечення наступності в реалізації завдань відповідно освітніх напрямів:

Ø Особистість дитини;

Ø Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі;

Ø Дитина в природньому довкіллі;

Ø Гра дитини;

Ø Дитина в соціумі;

Ø Мовлення дитини;

Ø Дитина в світі мистецтва.

3.     Підготовка дітей до шкільного життя та формування психологічної зрілості;

4.     Удосконалення роботи по взаємодії ЗДО та родин з формування природничо – екологічної компетентності дошкільнят.

Було звернено увагу на адаптацію дітей до ЗДО. Для кожної дитини яка вперше приходила до ЗДО був організований перехідний період, що передбачав знайомство з вихователем, колективом, закладом, поступову адаптацію та створення умов для безпечної життєдіяльності та розвитку в колективі однолітків.

Пріоритетними напрямками діяльності психологічної служби в ЗДО у 2021 – 2022н.р. були:

-         психопрофілактика наслідків стресових станів, умов роботи та життєдіяльності в режимі обмеженого пересування;

-         психолого – педагогічне просвітництво батьків дошкільнят з питань розвитку, навчанні та вихованні дітей дошкільного віку в умовах здобуття дошкільної освіти вдома;

-         психогігієнну комунікацію та спілкування в дистанційному форматі;

-         особливості ознайомлення дітей дошкільного віку з COVID-19;

Більше було використано  комп’ютерних технологій для виховання, навчання та розвитку дітей дошкільного віку. Тому освітня робота з батьками вихованців  здійснювалася задля ознайомлення їх зі змістом, формами і методами розвитку їхніх дітей.

Вся освітня робота протягом 2021 – 2022 року була  направлена на виконання запланованих завдань у різних  формах роботи:

-         було проведено дні здоровя  на теми: «Разом з сонечком вітаємось, щиро друзям усміхаємось», «Ігри в садочку радість дарують і у малюків здоровя гартують»;

-         організовано  тижні безпеки дитини: осінній тиждень безпеки на тему «Життя маємо  -  за нього відповідаємо»; зимовий тиждень безпеки на тему: « Про безпеку дбаємо, правила безпеки вивчаємо.»

-         проведено тематичні місяці;

1.     «Гармонія мистецтв виховує душу». ( лютий 2022 р)

2.      Місяць партнерства і добрих справ» (грудень 2021 р)

3.     Місяць краєзнавства. (жовтень 2021 р)

4.     Місяць морального виховання. (січень 2022 р)

5.     Місяць розумового виховання. (вересень 2021 р)

6.     Місяць гри. ( листопад 2021 р)

-         Проведено два засідання «Школи професійних знань» на теми;

1.     Вільна освітня діяльність дошкільників. (вересень 2021 р)

2.     Модерні технології розвитку мовлення. (січень 2022 р)

-         бесідах, порадах, консультаціях, рекомендаціях;

-         оглядах конкурсах;

-         самоосвіті;

-         проведено чотири  педради на теми;

1.     Тенденції розвитку сучасної освіти і готовність до нового навчального року. (28.08.2021 р)

2.     Формування природничо-екологічної компетенції дошкільнят у партнерській взаємодії ЗДО та родин. (15.11.2021 р)

3.     Мистецько-творча освіта в ЗДО як гармонійний розвиток особистості, ставлення до краси, загальної культури, та творчого підходу до працівників та дошкільнят. (21.02.2022р)

4.     Навчальний рік позаду: підсумки, реалії, проблеми.

-         Проведено теоретично-практичний семінар на тему: «Трудове виховання в дошкільному віці – як основа формування особистості».

(жовтень 2021 р)

-         Проведено такі відкриті заходи;

1.     Відкрите розвивальне заняття з дошкільниками на тему: «Подорож до країни «Розвивайки». (практичний психолог ЗДО Онуфрієва І. В.)

2.     Інтегроване заняття по ознайомленню з довкіллям та образотворчою діяльністю на тему: «Наш рідний край» (вихователь Міштак І. О.)

3.     Проведено практичний тренінг на тему: « Збереження та зміцнення психологічного здоровя педагога. Профілактика стресу» (практичний психолог ЗДО Онуфрієва І. В. )

4.     Інтегроване заняття в старшій групі на тему: «Осінній вернісаж» (муз. керівник Шрамко Н. М.)

5.     Заняття в середній групі на тему: «Птахи-окраса рідної країни» (вихователь Баньковська Н. Р.)

6.     Майстер-клас для педагогів «Сім добрих справ» (вихователь Левчик О. Є.)

-         Відповідно наказу №143 від 10.09.2021р «Про організацію методичної ради відділу освіти, культури, молоді та спорту Великобірківської селищної ради у 2021-2022 н. р.» на базі ЗДО смт. В. Бірки було організовано територіальне методичне об’єднання педагогів ЗДО Великобірківської селищної ради що дало можливість організувати методичну роботу педпрацівників закладів ЗДО Великобірківської селищної ради. На базі ЗДО смт. В. Бірки було проведено два методобєднання на тему:

1. «Реалізація інновацій через партнерську взаємодію музкерівників та педагогів ЗДО з родинами вихованців» (28.10.2021 р)

2.     «Якість освіти запорука ефективності управлінських процесів та формування ключових компетентностей дошкільників». (17.02.2022р)

-         При вивчені стані життєдіяльності дітей були охоплені різні розділи програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та Базового компоненту дошкільної освіти.

-         партнерської взаємодії з родинами вихованців;

-         наступності ЗДО і школи;

-         використання ІКТ (ONLINE – зустрічі).

Нові реалії життя диктували особливі умови роботи ЗДО. Від їх дотримання, повної реалізації актуальних завдань залежало найцінніше – життя і здоров’я дошкільнят. І колектив ЗДО усвідомлював свою виняткову роль у цьому процесі. Тому колектив ЗДО старався  подбати про дитячі осередки, позитивний настрій дітей, налаштованість на сприймання див, активність у прийнятті рішень  і толерантність до ідей та дій інших. Та найголовніше – педагоги мали можливість наповнитися знаннями, ідеями, прагненнями які передавали своїм вихованцям, щоб зникла одноманітність щоденних прогулянок і стандартних ігор, а творча спрямованість дітей розвивалася у різних видах діяльності – образотворчій, руховій, трудовій, музичній.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ II

 

Завдання ЗДО на новий навчальний рік

та оздоровчий період.

 

 

Відповідно до закону України «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти в Україні, листа МОН України від 24.06.2022р. №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні» листа МОН від 27.07 2022р. №1/8504 – 22 «Методичні рекомендації про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 н.р.», виходячи із аналізу позитивних та проблемних моментів при розв’язанні завдань поточного навчального року, враховуючи недоліки та досягнення, урахування реалій сьогодення та дій правового режиму воєнного стану  колектив ЗДО буде розглядати у 2022 – 2023н.р. наступні завдання:

Ø Створення безпечного, комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу;

Ø Підвищення якості освіти діяльності закладу дошкільної освіти;

Ø Налагодження тісної комунікації у роботі з родинами дошкільнят;

Ø Формування соціально – громадянської компетентності дітей дошкільного віку;

Ø Підготовка дітей до шкільного життя та формування психологічної зрілості;

Ø Забезпечення наступності в реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти відповідно освітніх напрямів:

-         Особистість дитини;

-         Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі;

-         Дитина в природньому довкіллі;

-         Гра дитини;

-         Дитина в соціумі;

-         Мовлення дитини;

-         Дитина в світі мистецтва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ III.

 

Методична робота з кадрами

 

Блок 3. 1.

 

 Підвищення професійної компетентності працівників

 

№п/п

Форма проведення заходів

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1.

Пед. година

Наші плани на місяць

Перший понеділок місяця

Луків О.І.

 

2.

Методичні оперативки

Наші плани на тиждень. Виконання запланованого.

Кожен понеділок

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

3.

Літературна вітальня

Обговорення новинок методичної літератури.

IV понеділок місяця

Росовська Г.О.

 

4.

Довідкове бюро

Поради, консультації , практична допомога.

систематично

Луків О.І.

Росовська Г.О.

Онуфрієва І.В.

Волинець Л.Л.

 

5.

 

 

 

Організувати дні здоров’я

 

1.     Разом з сонечком вітаємось щиро друзям усміхаємось;

2.     Народні ігри граємо і традиції вивчаємо;

3.     Любій малечі про цікаві речі.

Листопад 2022р.

 

Січень 2023р.

Квітень 2023р.

гр. «Казочка»

 

 

гр. «Ромашка»

 

гр. «Веселка»

матеріали

6.

Організувати «Тижні безпеки дитини»

1.     Осінній: «Життя маємо – за нього відповідаємо»

2.     Зимовий: «Про безпеку дбаємо, правила безпеки вивчаємо»

3.     Весняний: «Навчальні ситуації щодня»

Жовтень 2022р.

Лютий 2023р.

 

Травень

2023р.

Вихователі груп

 

 

 

 

 

матеріали

7.

Організувати тематичні місяці

1.     Місяць мистецької освіти: «Люблю тебе, мій краю дорогий»

2.     Місяць партнерства і добрих справ: «Ми прагнемо жити у кращому світі й готові багато для цього зробити»

3.     Місяць краєзнавства: «Ми живемо на Україні, ми дуже любимо її»

4.     Місяць правового виховання: «Права вивчаємо, про обов’язки не забуваємо»

5.     Місяць морального виховання: «Спільна праця нас єднає і чесноти розвиває»

6.     Місяць розумового виховання «Казка в гості завітала, діток розуму навчала»

7.     Місяць фізичного виховання та валеології: «Зміцнення здоров’я – запорука успіху»

8.     Місяць гри: «Створюємо у грі уявний світ без прикрощів, образ і бід»

9.     Місяць пізнання довкілля і родини: «Рушаймо в путь дослідники природи. Чекають нас захопливі пригоди»

Лютий 2023р.

 

Грудень 2022р.

 

 

 

 

Жовтень 2022р.

 

Березень 2023р.

 

 

Січень 2023р.

 

 

Вересень 2022р.

 

 

Квітень 2023р.

 

 

Листопад 2022р.

 

Травень 2023р.

Вихователі груп

 

8.

Методичні рекомендації

1.     Сучасні підходи до організації життєдіяльності в ЗДО під час воєнного стану;

2.     Краєзнавчо – туристична діяльність як складова освітнього процесу;

3.     Проблеми патріотичного виховання;

Вересень 2022р.

 

 

Квітень 2023р.

 

Лютий 2023р.

Росовська Г.О.

 

9.

Педагогічні технології

1.     Використання в освітньому процесі ЗДО елементів інноваційних пед технологій;

Ø Гуманну педагогіку В.Сухомлинського;

Ø Технологію SENDPlay (пісочна гра)

Ø Технологію розв’язання винахідницьких завдань;

Протягом року

 

 

 

 

Практичний психолог;

Вихователі груп

 

10.

 

Дотримання наказу МОН про гранично допустиме навчання на дитину.

систематично

педпрацівники

 

 

 

11.

Огляд - конкурс

Ø На кращу клумбу;

 

 

Ø На кращу групу;

 

Ø На кращий дитячий майданчик

Травень, серпень 2023р.

Серпень 2022р.

Травень, серпень 2023р.

Вихователі груп

Матеріали огляду

12.

Година спілкування

Тема: «Я маю думку!»

Квітень 2023р.

 

Росовська Г.О.

 

 

 

-//-

13.

Тематичні посиденьки

Тема: «Стоп емоційному вигорянню»

Лютий 2023р.

 

Росовська Г.О.

Онуфрієва

 І. В.

-//-

14.

Тематичні дні

Ø День знань

Ø День фізкультури і спорту

Ø Всенародний День батька

Ø Всесвітній день туризму. День вихователя

Ø Всесвітній день бібліотек

Ø Міжнародний день музики

Ø Всесвітній день тварин

Ø День захисника України та козацтва

Ø Всесвітній день пошти

Ø День української писемності і мови

Ø День Збройних Сил України

Ø Міжнародний день прав людини

Ø День святого Валентина

Ø День Героїв Небесної Сотні

Ø Міжнародний день театру

Ø День сміху

Ø Міжнародний день дитячої книги

Ø Всесвітній день здоров’я

Ø Всесвітній день авіації і космонавтики

Ø День довкілля

Ø День Землі

Ø Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Ø Всеукраїнський день футболу

Ø День пам’яті та примирення

Ø День вишиванки

Ø День захисту дітей

Ø День охорони довкілля

Ø День Конституції України

Ø День родини

Ø День Державного прапора України

01.09.22р.

10.09.22р.

 

17.09.22р.

 

27.09.22р.

 

30.09.22р.

 

01.10.22р.

 

04.10.22р.

13.10.22р.

 

08.10.22р.

09.11.22р.

 

06.12.22р.

 

10.12.22р.

 

14.02.23р.

20.02.23р.

 

27.03.23р.

 

01.04.23р.

02.04.23р.

 

07.04.23р.

12.04.23р.

 

17.04.23р.

22.04.23р.

26.04.23р.

 

29.04.23р.

 

08.05.23р.

 

20.05.23р.

01.06.23р.

05.06.23р.

28.06.23р.

 

08.07.23р.

23.08.23р.

Вихователі груп, муз. керівники

Перспективне планування

15.

Тренінг для педагогів

Тема: Наскільки серйозною є проблема булінгу та мобінгу.

Лютий 2023р.

Онуфрієва І.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 3. 2.

 

Самоосвіта

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Ознайомлення

Вимоги до рівня освіченості й вихованості дошкільників (по вікових групах) визначені Базовим компонентом дошкільної освіти , програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське довкілля».

Вересень 2022р.

педпрацівники

 

2

Опрацювання

 Інструктивно – методичні рекомендації про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 – 2023н.р.

Вересень

2022р.

 

-//-

 

3

Опрацювання

Інструктивно – методичні рекомендації « Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти».

-//-

вихователі старших груп

 

4

Опрацювання

Постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2022р. №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні»

Вересень 2022р.

педпрацівники

 

5.

Визначення

Тематики самоосвіти у 2021 – 2022н.р. відповідно основних напрямків освітньої роботи ЗДО.

Вересень 2022р.

педпрацівники

 

6.

Опрацювання

Необхідна література відповідно до потреб і запитів

 

систематично

педпрацівники

 

 

 

 

 

 

7.

Ознайомлення

Перелік  чинних освітніх програм для використання у ЗДО у 2022 – 2023н.р.

вересень 2022р.

педпрацівники

 

8.

Ознайомлення

Інструктивні та нормативні документи в галузі освіти.

постійно

педпрацівники

 

9.

Самодіагностика

Провести самодіагностику власних пізнавальних потреб та окреслити прогалини у знаннях відповідно напрямків освітньої роботи.

вересень 2022р.

-//-

 

10

Ознайомлення

Навчально – методичний посібник для ЗДО «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку.

Вересень 2022р.

-//-

 

11.

Опрацювання

Ø Н. Гавриш Природні та побутові матеріали в життєдіяльності дітей (Д/в №6 2019р.)

Ø Г. Бєлєнька Особистість педагога у вимірі запитів XXIст. (Д/в №4 2019р.)

Ø І. Луценко Виховуємо громадянина. Морально  - правові аспекти вихованості (Д/в №4 2015р.)

Ø Н. Гавриш, К. Крутій Національно – патріотичне виховання у ситуації соціального неспокою: змінюємо підходи (Д/в №8 2015р.)

Ø К. Крутій Оптимальне перетворення освітнього простору ЗДО (Д/в №1 2019р.)

Ø Л. Кузьмук Плекаємо патріотів. Досвід організації роботи з педагогами і батьками. (Д/в №8 2015р.)

Ø Т. Андрющенко Позитивне ставлення до себе та інших – запорука здоров’я (Д/в №4 2017р.)

Ø Н. Гавриш, О. Рейпольська Допоможімо дитині соціалізуватися в доросло – дитячому світі (Д/в №6 2017р.)

Ø І. Кондратець Щасливий педагог – щасливі діти (Д/в №10 2017р.)

Ø Я. Квасецька, М. Квасецька ЗДО як єдиний розвивальний простір (Д/в №11 2017р.)

Квітень 2023р.

 

 

 

Вересень 2022р.

 

Лютий 2023р.

 

 

 

 

Січень 2023р.

 

 

 

 

 

Жовтень 2022р.

 

 

Листопад 2022р.

 

 

 

Квітень 2023р.

 

 

 

Лютий 2023р.

 

 

 

 

Травень 2023р.

 

Вересень 2022р.

 

 

Росовська Г.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 3. 3.

 

Педради

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Круглий стіл

Педрада (установча)

Тема: Тенденції розвитку сучасної освіти в умовах воєнного стану  і готовність до нового навчального року

  1. Організація і зміст освітньої і виховної діяльності у ЗДО у 2022 – 2023н.р. відповідно до рекомендацій МОН України та підсумку оперативно – оглядового контролю щодо підготовки до н.н.р. 
  2. Обговорення та затвердження пріоритетних напрямків річного плану роботи в ЗДО у 2022-2023н.р.
  3. Організаційні питання на початок нового навчального року (затвердження освітніх програм, розкладу занять, режимів дня, вікових груп та інше).

30.08.2022р.

 

 

 

 

 

Луків О.І.

 

 

 

 

 

 

Росовська Г.О.

 

 

Луків О.І.

 

 

 

 

 

Наказ, довідка

2

 

Педрада 2

Тема: Підвищення рівня компетентності дітей, необхідного для їх особистої безпеки та життєдіяльності і створення безпечного, комфортного середовища в ЗДО

Ø Формування у дошкільників цінності власного здоров’я та життя шляхом освітньої роботи в ЗДО;

Ø Профілактика негативного впливу на емоційне здоров’я дітей;

Ø Реалізація завдань безпеки життєдіяльності в різних видах дитячої діяльності;

Ø Результативність тематичної перевірки про стан формування безпеки життєдіяльності у дошкільнят.

 

21.11.2022р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Луків О.І.

 

 

 

Онуфрієва І.В.

 

Росовська Г.О.

 

 

 

 

 

3

 

Педрада 3

Тема: Формування соціально – громадянської компетентності дітей дошкільного віку

Ø Консолідація педагогів і батьків для зміцнення національної ідентичності дітей як основи виховання патріотизму;

Ø Виховання ціннісного ставлення до своєї родини як частини свого народу, його історії, традицій, культури

Ø Гуманістично – орієнтована поведінка дошкільників як сприйняття соціального сучасного життя та неодмінна умова соціалізації дитини;

Ø Результативність тематичної перевірки про стан формування соціально – громадянської компетентності дітей дошкільного віку.

20.02.2023р.

 

 

 

 

Луків О.І.

 

 

 

 

Кізім М.І.

 

 

 

Левчик О.Є.

 

 

 

 

Луків О.І.

 

 

Наказ, довідка

4

Круглий стіл

Педрада 4 (підсумкова).

Тема: Навчальний рік позаду: підсумки, реалії, проблеми

  1. Результативність освітньої роботи та виконання річного плану роботи ЗДО у 2022 – 2023н.р.
  2. Моніторинг рівня компетентності дошкільників. Підготовка до шкільного життя.
  3. «Влітку на майданчику». Обговорення та затвердження пріоритетних завдань та плану роботи на літній період.
  4. «Відкритий мікрофон». Пропозиції педпрацівників щодо річного плану роботи на 2022 – 2023н.р.

29.05.2023р.

 

 

 

Луків О.І.

 

 

 

Онуфрієва І.В.

 

 

Волинець Л.Л.

 

 

 

педпрацівники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 3. 4.

 

Семінари

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Методичне об’єднання (організаційне)

Тема: Психологічний супровід всіх учасників рід час воєнного стану

Ø Обговорення і затвердження плану роботи на 2022 – 2023н.р.;

Ø Використання навколишнього середовища у формуванні у дошкільнят готовності до життя. Перегляд відкритого заходу.

Ø Роль педагога у психологічній роботі з дошкільнятами;

Ø Обмін досвідом роботи з виконання завдань Базового компоненту дошкільної освіти з безпечного середовища в освітньому процесі;

Ø Короткі поради щодо теми;

 

Ø Підсумок методоб’єднання та завдання на наступне.

Жовтень 2022р.

 

 

Росовська Г.О.; Онуфрієва І.В.

 

 

-//-

 

Учасники методоб’єднання

 

 

Онуфрієва І.В.

Росовська Г.О.

 

2

Методичне об’єднання з елементами тренінгу

Тема: Соціально – громадянське виховання дошкільників як основа формування особистості.

Ø Соціально – громадянське виховання дошкільнят за творами В. Сухомлинського (перегляд інтегрованого заняття)

Ø Аналіз та обговорення проведеного заняття (використання технології «Шести капелюшків»);

Ø Методи соціально – громадянського виховання (скарбничка педагога);

Ø Підсумок МО та завдання на наступне методоб’єднання;

Березень 2023р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 3. 5.

 

Консультації

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

 

Ознайомлення з рідним селищем як засіб патріотичного виховання дітей;

Травень 2023р.

Росовська Г.О.

Матеріали до кунсальтації

2

 

Організація самостійної рухливої діяльності – важлива складова процесу фізичного виховання дошкільників;

Квітень 2023р.

-//-

-//-

3

 

Створення безпечних умов організації освітнього процесу під час воєнного стану;

Вересень  2022р.

-//-

-//-

4

 

Готовність дитини до відвідування ЗДО (для вихователів раннього віку);

Вересень 2022р.

Онуфрієва І.В.

-//-

5

 

Центри активності в ЗДО:

що потрібно знати вихователю?

Лютий 2023р.

Росовська Г.О.

-//-

6

 

Формування у дітей позитивного образу своєї країни;

Січень 2023р.

Кізім М.І.

-//-

7

 

Мовлення дітей як важлива складова розвитку їх пізнавальних процесів та формування знань про Батьківщину;

Грудень 2022р.

Партика О.Р.

-//-

8

 

Опанування сучасних технологій, використання книжки та опрацювання літературного твору в освітньому процесі;

Листопад 2022р.

Росовська Г.О.

-//-

9

 

Співпраця без конфліктів

Березень 2023р.

Луків О.І.

-//-

10

 

Забезпечення педагогом якості освіти в ЗДО;

Жовтень 2022р.

Луків О.І.

-//-

11

 

Психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу під час воєнного стану;

Вересень 2022р.

Онуфрієва І.В.

 

12

 

Становлення соціального досвіду дітей старшого дошкільного віку в ігровій діяльності;

Січень 2023р.

Росовська Г.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 3. 6.

 

Відкриті заходи

 

Форма проведення

Тема (зміст) заходу

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Мандрівка – заняття просто неба.

Відкрите заняття з дошкільниками «Пригоди осіннього лісу»

Листопад 2022р.

Лупач Х.В.

Конспект заняття

2

Проведення тренінгу

Сучасний вихователь: який він?

Січень 2023р.

Лупач Х.В.

Матеріали тренінгу

3

Практичне заняття

Відкрите розвивальне заняття з дошкільниками на тему: «Вчимося бачити прекрасне»

Жовтень 2022р.

Онуфрієва І.В.

Конспект заняття

4

Практичне заняття з елементами тренінгу

Виховання толерантності починається з педагога.

Березень 2023р.

Онуфрієва І.В.

 

5

Інтегроване заняття

Показ інтегрованого заняття по ознайомленню з природнім довкіллям та образотворчою діяльністю на тему: «Наш рідний край»

Лютий 2023р.

Кізім М.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ IV

 

Вивчення стану життєдіяльності дітей

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Оперативно - оглядова

Готовність груп до н.н.р. (естетичне оформлення, предметно – ігрове середовище, санітарний стан, креативність та сучасність)

До 29.08.

2022р.

Луків О.І.

 

До наказу

2

Попередня

Планування освітнього процесу (усі вікові групи)

Протягом  року

Луків О.І.

Росовська Г.О.

До відома

3

Оперативна

Для надання методичної допомоги здійснювати контроль і аналіз якості знань, умінь і практичних навичок

Вересень, січень, травень

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

4

Оперативна

Стан ведення обов’язкової документації (усі вікові групи)

Протягом року

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

5

-//-

Готовність педпрацівників до організації освітнього процесу (усі вікові групи)

-//-

-//-

-//-

6

-//-

Організація предметного середовища (усі вікові групи)

Вересень 2022р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

7

-//-

Відповідність проведеної роботи календарному плануванню

Протягом року

Луків О.І.

 

 

8

 

Ефективність обрання форм, методів, прийомів під час проведення заняття

-//-

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

9

 

Рівень розвитку практичних умінь та навичок по зображувальній діяльності

щокварталу

Росовська Г.О.

 

10

 

Організація роботи з дошкільнятами в ігровому центрі

Квітень 2023р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

11

Підсумкова

Рівень пед. майстерності та освітнього процесу для тих, хто атестується

березень 2023р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

12

Комплексна

Вивчення стану освітньої роботи в старших групах

Травень  2023р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

Наказ, довідка

13

Оперативна

Використання ігрових технологій з дошкільнятами в освітньому процесі ЗДО

березень 2023р.

Луків О.І.

РосовськаГ.О.

 

 

14

Тематична

Рівень формування соціально – громадянської компетентності дітей дошкільного віку

Лютий  2023р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

Наказ, довідка

15

Оперативна

Рівень самостійності у дошкільнят під час виконання різноманітних завдань

травень 2023р.

РосовськаГ.О.

діловий щоденник аналізу

16

 

Оволодіння дітьми навичками та прийомами аналізу й оцінки результатів своєї діяльності та діяльності свої товаришів

 Лютий 2023р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

діловий щоденник аналізу

17

 

Сформованість у дітей знань про об’єкти та явища природи

Жовтень 2022р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

18

Тематична

Стан формування знань з безпеки життєдіяльності у дошкільників

Листопад 2022р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

Наказ, довідка

19

Оперативна

Організація прогулянок

щоденно

Луків О.І.

Росовська Г.О.

діловий щоденник аналізу

20

 

Організація фронтальної зайнятості дітей у напрямках:

Ø Ознайомлення з соціумом;

Ø Логіко – математичний розвиток;

Ø Ознайомлення з природнім довкіллям;

 

Ø Образотворча діяльність;

 

 

Ø Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування;

Ø Сенсорний розвиток;

 

Ø Здоров’я та фізичний розвиток;

 

 

Ø Музична діяльність

 

 

Ø Трудова діяльність;

 

 

 

Січень 2023р.

Травень 2023р.

Листопад

2022р.

 

Лютий 2023р.

 

Вересень 2022р.

 

Жовтень 2022р.

Грудень 2022р.

 

 

Березень 2023р.

 

Жовтень 2022р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

 

 

 

Інформація до педради

 

Діловий щоденник аналізу

 

 

 

-//-

 

 

Діловий щоденник аналізу

-//-

 

 

 

 

Діловий щоденник

 

21

 

Формування пізнавальної діяльності під час організації пошуково – дослідницької діяльності з дошкільнятами

Грудень 2022р.

Травень 2023р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

Діловий щоденник

 

22

 

Організація чергування

2 рази на місяць

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

 

23

 

Організація самостійної художньої діяльності

Листопад 2022р.

Квітень 2023р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

 

24

 

Організація індивідуальної роботи з дітьми

Грудень 2022р.

Лютий 2023р.

Росовська Г.О.

-//-

 

25

 

Організація рухової активності дітей

Жовтень 2022р.

Квітень 2023р.

Росовська Г.О.

Волинець Л.Л.

-//-

 

26

попереджувальна

Підготовка педагогів до робочого дня

щоденно

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

 

27

 

Дотримання режиму дня в групах

щоденно

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

 

28

 

Змінність та доцільність добору дидактичного матеріалу для організації розвивального середовища:

Ø Предметно – ігрового;

Ø природнього;

Ø соціального

щомісяця

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

 

29

Порівняльна

Організація трудової діяльності

2 рази на місяць

Луків О.І.

Росовська Г.О.

-//-

 

30

 

Зміна матеріалів у батьківських куточках (естетичність, змістовність)

Вересень 2022р., грудень 2022р., березень 2023р.

Луків О.І.

-//-

 

 

 

Розділ V.

Організаційно - педагогічна робота

 

Блок 5.1.

 

Взаємодія з батьками

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Практично

Сприяти підвищенню психологічної та педагогічної компетентності батьків вихованців щодо розуміння закономірностей розвитку дитини а також питань освітнього процесу.

протягом року

педпрацівники

 

2

Вивчення

Усебічно вивчати становище, статус родини та моделі взаємодії із членами родини для здійснення диференційованого підходу у новому форматі.

-//-

вихователі всіх груп

 

3

Залучення

Залучати родини вихованців до активної участі у виховних заходах ЗДО, формувати в них почуття належності до колективу ЗДО – як однодумців та спільників.

-//-

-//-

 

4

Залучення

Продовжувати залучати батьків до участі в освітньому процесі, творчо використовувати їх професійні вміння.

-//-

вихователі всіх груп

 

5

Втілення

Продовжувати втілювати практику роботи з батьками в такій формі:

-         Індивідуальні;

-         Групові;

-         Масові.

 

-//-

 

вихователі всіх груп

 

 

6

Роз’яснювальна

-         Проводити роз’яснювальну роботу згідно запитів родин.

систем.

педпрацівники

 

7

Експрес - консультації

Експрес – консультації для батьків з питань виховання та розвитку дошкільників.

-//-

педпрацівники

 

8

Оформлення

Оформлення стендів для батьків відповідно до тематичних місяців.

щомісячно

вихователі груп

 

9

Дні відкритих дверей

Провести дні відкритих дверей:

Ø День знань:

1.     Знайомство з закладом

2.     Надання індивідуальних консультацій

3.     Відвідування тематичних занять

Ø Люби і знай свій рідний край

1.     Перегляд ранкової гімнастики

2.     Відвідування тематичних занять

3.     Виставки дитячих робіт

Ø Подаруй свою любов дітям

1.     Перегляд ранкового кола

2.     Перегляд інтегрованих занять

3.     Перегляд виховних заходів (розваг)

 

вересень 2022р.

 

 

 

 

 

 

Грудень 2022р.

 

 

 

 

 

Березень 2023р.

Вихователі груп

 

 

 

 

 

 

 

-//-

 

 

 

 

 

 

-//-

 

10

Ознайомлення

Для ознайомлення запропонувати батькам дошкільників «сторінки для тих хто навчає і виховує дітей вдома»

постійно

Луків О.І.

Росовська Г.О.

Онуфрієва І.В.

Волинець Л.Л.

 

11

Роз’яснювальна робота

Проводити роз’яснювальну роботу серед родин з екологічного виховання, мистецької освіти, трудового виховання та підготовки дітей до шкільного життя

Протягом року

Луків О.І.

Росовська Г.О.

Онуфрієва І.В.

 

12

Індивідуальні, групові консультації

Провести індивідуальні та групові консультації (за потребою) на питання які виникнуть під час освітньої діяльності та режимних моментів

Протягом року

Луків О.І.

Росовська Г.О.

Онуфрієва І.В.

 

13

 

Створення фото виставок:

Ø Дивлюсь на світ і все мене дивує;

Ø Світ кольору веселки;

 

Ø Світ захоплень наших батьків;

Ø Мої мрії;

 

Ø Наше селище

 

Квітень 2023р.

Жовтень 2022р.

Лютий 2023р.

Грудень 2021р.

Вересень 2021р.

 

 «Ромашка»

 

«Веселка»

 

«Соняшник»

 

«Дзвіночок»

 

«Казочка»

 

18

Просвітницька робота

Активізувати роботу з питань правової освіти серед родин вихованців

постійно

педпрацівники

 

19

 

Оформити куточок «Великі права маленької дитини»

Березень 2023р.

вихователі груп

 

20

Практично

 Залучати батьківську громадськість до участі в заходах з дотримання прав дитини в сім’ї

постійно

Вихователі груп

 

 

21

 

Поповнити куточки з державної символіки, українського колориту.

до 14.10.

2022р.

у всіх групах

 

22

 

Провести День вишиванки

III четвер травня

Луків О.І.

 

23

Впровадження

Впроваджувати такі форми роботи:

Ø День добрих справ

 

Ø День довіри (зустріч – бесіда у директора ЗДО, практичного психолога, вихователя  - методиста, старшої медсестри)

 

 

1р. на місяць

Останній понеділок місяця

Луків О.І.,

Росовська Г.О.,

Онуфрієва І.В.,

Волинець Л.Л.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 5.2

 

Наступність ЗДО і школи

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Опрацювання

Опрацювати інструктивно – методичні рекомендації «Щодо забезпечення дошкільної та початкової освіти»

до 09.09.2022р.

вихователі старших груп

 

2

Практично

Організувати освітній процес в старших групах відповідно до основних ідей концепції Нової української школи та положень Держаного стандарту початкової школи.

систематично

-//-

 

3

Практично

Надати пріоритет підготовці до шкільного навчання , соціально – громадянській компетентності дітей, моральному вихованню особистості, природничо – екологічній компетентності та безпеці життєдіяльності.

-//-

-//-

 

4

Практично

Реалізувати діяльнісний підхід до вихованців через введення в освітній процес різних видів дитячої діяльності творчого характеру ( ігор, технічного і художнього моделювання)

-//-

-//-

 

5

Впровадження

Впроваджувати в освітній простір практико – орієнтовані ситуації, наближені до реального життя.

-//-

-//-

 

6

Практично

Розширити діапазон дидактичних методів і прийомів розвивальними іграми, логічними задачами, проблемними питаннями.

-//-

-//-

 

7

Практично

Застосувати ігрові технології як на заняттях так і в повсякденній діяльності.

-//-

-//-

 

8

Організація

Організувати систематичні спостереження, пошуково – дослідницьку діяльність використовуючи розвивальне середовище групи.

-//-

-//-

 

9

Ознайомлення

З метою підвищення якості організації перспективності та наступності в роботі ЗДО та  школи:

Ознайомитися з програмою першого класу та:

-         Комплексною програмою «Українське дошкілля»;

 

-         Відвідати уроки в перших класах та заняття в старших групах ЗДО

 

 

 

 

 

 

вересень 2022р.

 

 

 

квітень, травень 2023р.

 

 

 

 

 

 

вчителі

першого класу та вихователі старших груп

 

10

Екскурсії

З метою мотиваційної готовності до навчання в школі організувати екскурсії на тему: «Школа – дім для старших дітей» (ознайомити з місце розташуванням будівлі, територією, школою, класом, шкільною бібліотекою, шкільним майданчиком.)

протягом року

вихователі старших груп

 

11

Знайомство

Провести знайомство з учителями дітей старших груп.

травень 2023р.

-//-

 

12

Виховні заходи

Відвідати виховні заходи:

-         Прощання з дитсадком;

-         Останній дзвінок;

 

Травень 2023р.

Травень 2023р.

 

вчителі

 

вихователі

 

13

Методи і прийоми

Використовувати в роботі з дошкільниками:

-         Бесіди, розповіді про школу;

-         Знайомство з учнівським приладдям;

-         Дотримання правил поведінки учнями;

-         Ігрові технології на шкільну тематику.

систематично

вих. старших груп

 

14

Цикл занять

Провести цикл занять: «Я піду до школи»

протягом року

-//-

 

15

Стенд – куточок

Оформити стенд – куточок «Незабаром до школи»

січень 2023р.

-//-

 

16

Моніторинг знань

Провести моніторинг знань дітей одо готовності до школи.

травень 2023р.

 

Онуфрієва І.В.

 

17

Інформація

Надавати батькам інформацію на тему: «Сьогодні – дошкільнята, а завтра – школярі».

систематично

-//-

 

18

Обмін досвідом

Регулярні зустрічі учасників освітнього процесу школи та ЗДО для обміну досвідом роботи.

систематично

вчителі, вихователі старших груп.

 

19

Зустрічі – бесіди

Проведення зустрічей – бесід з працівниками школи: директором, учителем фізкультури, першою вчителькою, бібліотекарем.

протягом року

вихователі старших груп

 

20

Проведення виховних заходів

Запрошувати дітей – школярів (випускників ЗДО ) приймати участь у проведенні виховних заходів  в ЗДО.

-//-

-//-

 

21

Психолого – педагогічний семінар

Провести психолого – педагогічний семінар для батьків старших груп «У сім’ї майбутній першокласник».

квітень 2023р.

Онуфрієва І.В.

 

22

Консультації

Провести консультації для вихователів старших груп:

-         Ранкова зустріч як прийом адаптації першокласника до навчальної діяльності;

-         Грамота для дошкільника. Організація навчального процесу.

-         Дитсадок і школа  партнери.

 

 

Жовтень 2022р.

 

 

 

 

Грудень 2022р.

 

 

 

Квітень 2023р.

 

 

Онуфрієва І.В.

 

 

 

 

Росовська Г.О.

 

 

 

Луків О.І.

 

23

Консультації

Надати консультації для батьків:

-         Дитина в колективі однолітків (соціальний аспект підготовки до школи)

-         Як готувати першокласника до шкільного життя

-         Підготовка дітей до школи в сім’ї.

 

 

Вересень 2022р.

 

 

 

 

 

Січень 2023р.

 

 

Березень 2023р.

 

 

Онуфрієва І.В.

 

 

 

 

 

вих. старших груп

 

-//-

 

24

Наочні методи

Надавати інформацію батькам на тему: «Скоро до школи» через батьківські куточки, папки- пересувки, папки – ширми.

Протягом року

-//-

 

25

Круглий стіл

Провести «Круглий стіл» для батьків старших груп на тему: «Виховання дитини в сім’ї та психологічна готовність її до школи».

Лютий 2023р.

Онуфрієва І.В.

 

26

Ознайомлення

Ознайомитися батькам дошкільнят із журналом «Дошкільне виховання №9 – 2019р.». У фокусі «Дитячий садок і нова українська школа».

Вересень 2022р.

вих. старших груп

 

27

Опрацювання

Вихователям старших груп опрацювати статті:

-         О. Ліннік Дитячий садок – початкова школа: переЗАВАНТАЖЕННЯ? (Д/в №9 – 2019р.)

-         О. Аматьєва  Діагностика і формування виразності мовлення старших дошкільників (Д/в №9 – 2019р.)

 

 

Грудень 2022р.

 

 

 

 

 

Травень 2023р.

 

 

Вихователі груп

 

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 5.3

 

Групові батьківські збори

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1.

Година спілкування

 

 

 

Збори – тренінг

 

 

 

 

 

Круглий стіл

 

1.     «Будьмо знайомі». Адаптація дітей до ЗДО. Завдання і зміст освітнього процесу на рік.

2.     Роль сенсорного виховання в розумовому розвитку дітей раннього віку. Розвиток мовлення – важлива умова розумового розвитку.

3.     Виховання культурно – гігієнічних навичок. «Я сам».

вересень 2022р.

 

 

 

січень 2023р.

 

 

 

 

 

Травень 2023р.

вихователі групи

«Ромашка», практичний психолог

 

 

 

 

Протокол зборів

 

 

 

-//-

 

 

 

 

 

 

-//-

2.

Година спілкування

 

 

 

 

 

 

Збори – тренінг

 

 

 

 

Круглий стіл

1.     Завдання і зміст освітнього процесу на новий навчальний рік. Особливості психічного та фізичного розвитку дітей 4-го року життя.

 

2.     Роль гри у розвитку і вихованні дитини. Авторитет батьків – необхідна умова правильного виховання.

3.     Мовленнєвий розвиток – головна умова мовленнєвого розвитку. Попередження дитячого травматизму та захворювання.

Вересень 2022р.

 

 

 

 

 

 

Січень 2023р.

 

 

 

 

Травень 2023р.

вихователі групи

«Дзвіночок», практичний психолог

 

 

 

Вихователі групи

 

 

 

 

Вихователі групи, старша медсестра

 

 

 

 

-//-

 

 

 

 

 

 

 

-//-

 

 

 

 

 

-//-

3.

Година спілкування

 

 

 

 

Круглий стіл

 

 

 

 

Посиденьки

1.     Завдання освітнього процесу в групі дітей 5 року життя. Організація самообслуговування в ЗДО і вдома.

2.     Роль дорослих у комунікативно – мовленнєвому розвитку дошкільників

3.     Трудове виховання в ЗДО і вдома.

Вересень 2022р.

 

 

 

 

Січень 2023р.

 

 

 

Травень 2023р.

вихователі групи

«Веселка», практичний психолог

 

вихователі групи

«Веселка»

 

 

вихователі групи

«Веселка»

 

4.

Година спілкування

 

 

 

 

 

Збори

 

 

 

 

 

 

 

Круглий стіл

1.     Завдання освітнього процесу дітей 6 року життя. Єдність вимог дорослих до дитини – необхідна умова всебічного розвитку і виховання.

2.     Мовленнєва компетентність дітей і її значення для подальшої успішності дитини. Сімейні традиції – важливий засіб виховання дитини.

3.     Які вони – майбутні школярі? Формування здорової дитини в сучасних умовах.

Вересень 2022р.

 

 

 

 

 

Січень 2023р.

 

 

 

 

 

 

Травень 2023р.

Вихователі старших груп

 

 

 

 

 

Вихователі старших груп

 

 

 

 

 

 

Вихователі старших груп,

практичний психолог, старша медсестра

 

-//-

 

 

 

 

 

 

-//-

 

 

 

 

 

 

 

-//-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блок 5.4.

 

Загальні батьківські збори

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Збори

Тема: Партнерська взаємодія ЗДО та родин в освітньому процесі у 2022 – 2023н.р.

1.     Основні напрямки роботи ЗДО у 2022 – 2023 н. р. згідно інструктивно – методичних рекомендацій «Щодо організації діяльності ЗДО у 2022 – 2023н.р.»

2.     Організація роботи ЗДО та родин щодо створення комфортних умов перебування дітей в закладі під час воєнного стану;

3.     Організаційні питання на початок нового навчального року.

жовтень 2022р.

 

 

 

Росовська Г.О.

 

 

 

 

Луків О.І.

 

 

 

 

Луків О.І.

 

Протокол зборів

2

Збори

Тема: Шляхи підвищення ефектитвності спільної роботи ЗДО і сім’ї у освітньому процесі

1.     Основні тенденції сучасного родинного виховання. Аналіз основних напрямків роботи ЗДО у 2022 – 2023 н.р.

2.     Психологічний супровід дітей в ЗДО. Кризові періоди у дошкільників.

3.     Формування пізнавальної діяльності дитини в родині.

4.     Короткі поради з різних проблем виховання дитини.

5.     Обговорення та затвердження плану роботи на літній період.

травень 2023р.

 

 

 

Луків О.І.

 

 

 

Онуфрієва І.В.

 

Партика О.Р.

Кізім М.І.

 

Волинець Л.Л.

 

Протокол зборів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ VI.

 

Робота методичного кабінету

 

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1

Оформлення стенду

Продовжувати оновлювати стенд «Для вас вихователі» за рубриками:

-         Методична робота у Великобірківській ТГ.

-         Наші плани на місяць.

-         Інформація для педагогів.

систематично

 

Росовська Г.О.

 

2

Створення

Продовжувати створювати у фоє «Казкову галявину» відповідно до пір року.

щокварталу

педпрацівники

 

3

Поповнення

Поповнювати методичними матеріалами куточок «Для вас, вихователі» за рубрикою:

-         Тематичні місяці

систематично

Росовська Г.О.

 

4

Складання

Продовжувати складати картотеку методичної літератури;

-//-

-//-

 

5

Передплата

Переплатити періодичні видання на 2023рік.

листопад 2022р.

Луків О.І.

 

6

Допомога

Надання допомоги щодо виконання до курсових завдань і ознайомлення з планом проходження атестації.

жовтень 2022р.

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

7

Впорядкування

Впорядкувати документацію вихователя - методиста

вересень 2022р.

Росовська Г.О.

 

8

Поради

Надавати поради педагогам щодо оформлення ігрових кімнат, куточків для батьків, ігрових центрів.

систематично

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

9

Виставки

Організувати відповідно до напрямків освітнього процесу  у 2022 – 2023н.р. виставки методичної літератури а саме:

Ø Безпека життєдіяльностідітей під час воєнного стану;

Ø Соціально – громадянське виховання дошкільнят;

Ø Гра – як головний інструмент особистісного розвитку дитини;

 

 

 

 

Листопад  2022р.

Лютий 2023р.

квітень 2023р.

 

 

 

 

 

Росовська Г.О.

-//-

 

-//-

 

10

Анкетування

Проводити анкетування з  різноманітних питань освітньої роботи в ЗДО

систематично

Росовська Г.О.

 

11

Підготовка

Підготовка до проведення педрад, семінарів, методобєднань, виховних заходів.

-//-

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

12

Індивідуальна робота

Індивідуально – методична робота з педагогами з питань освітнього процесу.

-//-

-//-

 

13

Рекомендації

Поповнювати методичний кабінет рекомендаціями, консультаціями та кращим досвідом роботи педагогічних працівників.

-//-

Росовська Г.О.

 

14

Поповнення

Поповнювати в кожній групі методичний матеріал з ігрової діяльності, морального виховання, взаємодії з родинами вихованців.

-//-

Вихователі груп

 

15

Збирання зразків

Зібрати кращі зразки планів, конспекти занять, режимних моментів, календарного та перспективного планування.

-//-

педпрацівники

 

16

Робота з ІКТ

Сприяти інформаційному наповненню блогу в ЗДО

Систематично

пед. працівники

 

17

 

Поповнення

Доповнити папку – пересувку «Дошкільнятам – освіта сталого розвитку» (на допомогу вихователям)

листопад 2022р.

Росовська Г.О.

 

18

Робота з ІКТ

Активно використовувати в методичній діяльності та освітньому процесі INTERNET

систематично

педпрацівники

 

19

Виготовлення

Виготовлення демонстраційного матеріалу наочних посібників відповідно потреб освітнього процесу в ЗДО.

-//-

педпрацівники

 

20

Індивідуально

Індивідуально – тематична робота з педагогами з питань навчально – виховних програм, планів, конспектів, занять, режимних моментів.

постійно

Луків О.І.

Росовська Г.О.

 

21

Робота в методичному центрі

Поновити матеріали у «Методичному центрі по роботі з батьками».

Жовтень 2022р.

Росовська Г.О.

 

 

 

 

План

роботи ЗДО на оздоровчий період

 

п/п

Форма проведення

Тема (зміст) роботи

Дата

Відповідальні

I

 

Методична робота з кадрами.

1.     «Хай радує кожен  день»: перевести ЗДО на літній режим роботи.

 

2.     «Безпека влітку» (розгляд питань охорони та здоровя дітей)

 

 

3.     Скласти перспективні плани освітньої роботи на літній період.

 

4.     Продовжити роботу по самоосвіті

 

 

5.     Створити умови для різноманітних ігор.

 

6.     Продовжувати ознайомлювати з новинками літератури, преси.

 

 

7.     Провести огляд підготовки до роботи влітку

 

8.     Участь у серпневій конференції педпрацівників Великобірківської ТГ.

 

 

9.     Провести тематичний тиждень: «Ми живемо на Україні».

 

10.                       Консультація: «Організація роботи в ЗДО у літній період».

 

 

11.                       Надати методичні рекомендації щодо планування освітньої роботи з дітьми під час літнього оздоровчого періоду та підготовки до нового навчального року.

 

12.                       Провести підсумки літньої оздоровчої компанії.

 

 

 

13.                       Підготовка і огляд груп д нового навчального року.

червень

 

систем.

 

 

червень

серпень

 

 

 

 

-//-

 

 

 

-//-

 

 

 

червень, серпень

 

-//-

 

 

 

 

 

червень

 

 

 

серпень

 

 

 

 

 

серпень

 

 

 

червень

 

 

 

 

-//-

 

 

 

 

 

 

 

 

серпень

 

 

 

 

 

-//-

 

 

директор ЗДО

 

 

пед. працівники

 

 

 

 

вихователі

 

 

 

педпрацівники

 

 

-//-

 

 

вихователь - методист

 

 

 

 

директор

ЗДО

 

 

педпрацівники

 

 

 

 

в кожній групі

 

 

директор ЗДО

 

 

 

вихователь - методист

 

 

 

 

 

 

 

Директор ЗДО, вихователь – методист, ст. медсестра

 

Директор ЗДО, вихователь – методист, ст. медсестра, завгосп

 

 

II

 

Вивчення стану життєдіяльності дітей:

1.     Виконання режиму дня.

 

2.     Перевірка освітніх планів щодо оздоровлювальних завдань на літній період.

3.     Проведення екскурсій,піших переходів.

4.     Медико-педагогічний контроль за здоровям дітей.

червень, серпень

Директор ЗДО, старша медсестра

 

Директор ЗДО

 

 

 

Вихователі груп

 

ст. медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

Організаційно-педагогічна робота:

1.     Оформити батьківські куточки надаючи перевагу матеріалам присвяченим питанням літнього відпочинку та оздоровленню дітей.

2.     Надавати консультації родинам щодо оздоровлення дітей.

3.     Надавати інформацію батькам щодо організації літнього відпочинку дітей в ЗДО.

4.     Організовувати виставки дитячих малюнків на тему: «Веселимося, граємо - літечко вітаємо».

5.     Поряд з постійною інформацією про стан здоров’я дітей, знайомити батьків з усім, що може загрожувати життю і здоров’ю дитини; отруйні рослини, гриби, ліки, гострі предмети та ін.

6.     Залучати батьків до участі в праці з благоустрою дитячих майданчиків і ремонту ЗДО.

 

Червень, серпень

 

 

 

 

 

-//-

 

 

-//-

 

 

 

 

червень

 

 

 

 

 

червень, серпень

 

 

 

 

 

 

 

 

Червень, серпень

 

 

 

 

Вихователі груп

 

 

 

 

 

-//-

 

 

педпрацівники

 

 

 

 

вихователі груп

 

 

 

 

педпрацівники

 

 

 

 

 

 

 

Директор ЗДО, вихователі груп

 

 

IV

 

Робота методкабінету.

1.     Впорядкувати картотеку. Огляд преси.

2.     Скласти план методичної роботи на 2022-2023 н. р. враховуючи нові напрямки і підходи в організації навчально-виховної роботи в новому навчальному році.

3.     Опрацювання завдань чинних програм і виготовлення наочності

4.     Надання рекомендацій, порад щодо проведення «Дня здоровя», розваг.

5.     Забезпечити всебічну підготовку до нового навчального року.

6.     Для здійснення завдань гуманітарного виховання використовуючи нові сучасні виховні технології: уроки Добра, етичні казки, творчість В. Сухомлинського, ситуації морального вибору, ігрові технології.

 

червень, серпень

 

-//-

 

 

 

 

 

 

 

 

червень, серпень

 

 

 

-//-

 

 

 

 

серпень

 

 

 

червень, серпень

 

 

 

 

 

 

Вихователь -методист

 

-//-

 

 

 

 

 

 

 

 

Педпрацівники

 

 

 

муз. керівники

 

 

 

директор ЗДО

 

 

педпрацівники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адміністративно - господарська діяльність

 

1.

 

2.

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

7.

 

 

8.

 

9.

 

 

 

10.

 

 

11.

 

 

 

 

 

 

 

 

12.

 

 

 

 

13.

 

 

 

14.

 

 

15.

 

16.

 

 

17.

 

18.

 

19.

 

20.

 

 

21.

 

22.

 

23.

 

 

24.

25.

 

26.

 

Удосконалювати матеріальну базу ЗДО

 

 Поточний ремонт усіх вікових груп (косметичний ремонт)

 

Ремонтні роботи в приміщенні;

-         фарбування лінолеуму в коридорах, коридорних клітках;

-         заміна сантехніки;

-         встановлення бойлерів у групах;

-         встановлення у коридорах світильників;

 

Ремонтні роботи на території:

-         косметичний ремонт ігрових майданчиків;

-         косметичний ремонт фізкультурних майданчиків:

 

 

Доукомплектування спортмайданчику (ворота для футболу, щит для баскетболу, сітка для волейболу, підтримання в належному стані бігових доріжок та ями для стрибків, перерозміщення спортивних споруд на спортивному майданчику згідно з нормативними  актами)

 

 

Придбання дитячих столів; стільчиків

 

 

 

Придбання меблів у групові кімнати.

 

 

Фарбування паркану.

 

Виготовлення вази-квітника перед головним входом у приміщення дошкільного закладу.

 

Створення нових квітників із північної сторонни навчального закладу

 

Придбати:

Пилососи, газонокосилку.

М’який інвентар:

- рушники махрові;

- простирадла;

- підодіяльники;

- гардине полотно;

- килимове покриття;

 

Посуд:

- тарілки різної місткості;

- чашки;

  - алюмінієвий посуд.

 

Систематично перевіряти виконання службових обовязків працівниками дошкільного закладу

 

Комплектація вікових групп відповідно до віку дітей.

 

Тарифікація педагогічних працівників

 

Робота з трудовими та особовими справами працівників.

 

Звірка виконання кошторису.

 

Здійснення контролю за харчуванням дітей.

Річні та квартальні звіти.

 

Забезпечення своєчасного проходження медичного обстеження працівників.

 

Здійснення контролю за економією води та енергоресурсів.

Організація літніх оздоровчих заходів у ДНЗ.

Підготувати дошкільний навчальний заклад до нового навчального року та зимового періоду.

Придбання компютера

Встановлення бойлера для підігрівання води.

Проведення систематичного контролю за якістю харчування; дотримання технології приготування їжі; дотримання правил зберігання продуктів харчування; проходження медичних оглядів працівниками; дотримання правил внутрішнього розпорядку; забезпечення санітарно-гігієнічних умов перебування дошкільників всіх приміщеннях закладу.

впродовж року

 

 

 

 

липень

 

 

 

 

 

 

 

серпень

 

 

 

 

 

 

впродовж року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

грудень 2022р

 

 

вересень-лютий

 

 

 

 

 

 

 

 

квітень

 

 

 

щоквартально

 

 

 

 

 

 

 

 

 

квартал

 

 

 

постійно

 

 

серпень-вересень

 

 

вересень-жовтень

 

вересень-жовтень

 

 

щоквартально

 

впродовж року

 

згідно з графіком

 

впродовж року

 

 

впродовж року

 

травень

 

 

липень-вересень

 

до 01.10.2022р.

 

до 10.10.2022р.

 

I-IV квартали

директор

завгосп

завгосп

 

 

завгосп

 

 

 

 

 

 

 

працівники усіх груп

завгосп

 

 

 

 

методист

 

 

 

 

адміністрація ЗДО, батьківський комітет,

педпрацівники

 

 

 

 

 

завгосп

 

 

 

методист

 

 

 

завідувач

бухгалтер

 

 

 

 

 

 

 

 

завгосп

бухгалтер

 

 

директор ЗДО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

завгосп

 

директор

медсестра

завгосп

педпрацівники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виробничі наради

 

I.

 

 

 

 

 

 

 

II.

 

 

 

 

 

III.

 

 

 

 

 

IV.

1. Звіт проведення літньої оздоровчої компанії.

 

2. Затвердження графіків роботи.

3. Організація та хід підготовки до осінньо-зимового періоду.

 

 

1.     Підсумки роботи колективу за перший квартал.

2.     Опрацювання інструкцій з охорони життя та здоров’я дітей і техніки безпеки.

 

1.     Трудова дисципліна в ЗДО

2.      Організація харчування (Аналіз).

3.     Заслуховування характеристики педагогів, які атестуються.

 

1.     Культура праці й побуту в дошкільному закладі.

2.     Завдання колективу  на період літньої оздоровчої компанії та вимоги до кожного працівника.

3.     Опрацювати інструкції з охорони життя та здоровя дітей техніки безпеки та протипожежної безпеки.

вересень

 

 

 

 

 

 

 

грудень

 

 

 

 

 

 

травень

 

 

 

 

березень

медсестра

 

 

директор

завгосп

 

 

 

директор

 

методист

 

 

 

директор

 

медсестра

методист

 

 

директор

 

медсестра

 

 

методист

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Консультації для обслуговуючого персоналу

 

1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

4.

 

5.

Функціональні обов’язки помічника вихователя, їх роль у навчально-виховному процесі.

Дотримання техніки безпеки – обов’язкова умова успішної трудової діяльності.

Попередження травматизму та запобігання інфекційним захворюванням.

Необхідність, суворого дотримання санітарних норм.

Дотримання режиму дня – запорука здоровя .

Виховання культурно-гігієнічних навичок.

вересень

 

 

грудень

 

 

березень

 

 

травень

 

січень

 

квітень

директор

 

 

директор

 

 

ст. медсестра

 

 

директор

ст. медсестра

ст. медсестра

 

ст. медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Медико – профілактична робота

 

1.

 

2.

3.

 

 

 

4.

 

 

5.

6.

 

 

7.

 

8.

 

9.

 

10.

 

 

11.

 

 

12.

 

 

 

 

13.

 

 

 

14.

 

 

15.

 

 

 

16.

 

 

17.

 

18.

 

19.

 

20.

 

 

21.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.

 

23.

 

 

24.

 

25.

 

 

 

26.

Суворе  дотримання санітарних норм  в ЗДО.

Контроль виміру температури.

Проведення бесід із співробітниками про всі види інфекцій, хлорного режиму, миття посуду, прибирання приміщень.

Проведення бесід із співробітниками з профілактики кишкових інфекцій грипу, травматизму, педикульозу тощо.

Випуск санбюлетнів.

Оформлення виставок, ширми «Ваша дитина не повинна хворіти», папок – пересувок, валеологічних куточків.

Оформити на кожну дитину «Листки здоровя.»

Бесіда за круглим столом «Перша допомога при нещасних випадках»

Провести бесіду з батьками на тему: «На порозі грип»

Провести обстеження освітлених групових кімнат, кабінетів для навчання, ростових меблів.

Контроль виконання даного розпорядку (проведення прогулянки, рухливих ігор, підйому, ранкової гімнастики).

Відвідування занять та самопідготовки з метою перевірки санітарного стану спальних та ігрових кімнат, дозування під час проведення занять з фізкультури.

Контроль за санітарним станом кухні, технології приготування їжі, додержання термінів реалізації швидковживаних продуктів.

Систематично вести всю обов’язкову медичну документацію за встановленою формою.

Брати участь у педрадах, нарадах при завідувачі, на яких розглядають питання фізичного виховання та зміцнення здоровя дітей.

Аналізувати стан захворюваності з медичним і педагогічним персоналом ЗДО.

Забезпечувати вхідний контроль якості продуктів.

Перевіряти якість приготовленої їжі та вести за формою бактеражний журнал.

Контролювати закладення продуктів до котла.

Контролювати харчування дітей та дотримання методики проведення цього процесу.

Розробляти раціональний режим дня для всіх вікових груп на:

навчальний рік:

літній період.

Контролювати проведення поточних та генеральних прибирань та розподіл обов’язків серед технічного персоналу.

Здійснювати медико-педагогічний контроль за дотриманням рухового режиму.

Проведення антропометричних вимірювань дітей;

На час карантину контроль за дотриманням ізоляції груп у приміщенні та на ігрових майданчиках;

Контроль за своєчасне приходження медичного огляду працівниками ЗДО;

Протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук атисептиком, миття рук, навчання правила етикету кашлю);

Проведення  температурного скринінгу усім працівникам закладу дошкільної освіти;

протягом року

 

протягом року

 

протягом року

 

 

 

протягом року

 

протягом року

 

щомісяця

 

вересень

 

 

листопад

 

грудень

 

вересень

 

листопад

 

 

 

лютий

 

 

 

 

березень

 

 

 

постійно

 

 

за потреби

 

1 раз на квартал

 

 

щодня

 

 

щоденно

постійно

 

 

постійно

 

 

постійно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

вересень, лютий

 

постійно

 

 

постійно

 

постійно

 

 

 

щодня

вихователі, кухарі

медсестра

 

медсестра

 

 

 

медсестра

 

медсестра

 

вихователі

 

медсестра

 

 

медсестра

медсестра

директор

вихователі

медсестра

директор

медсестра

 

 

директор

медсестра

 

 

 

медсестра

 

 

 

 

медсестра

 

 

 

медсестра

 

 

 

медсестра

вихователі

 

 

 

медсестра

 

 

медсестра

 

медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

медсестра

 

медсестра, вихователі

 

медсестра

 

медсестра, вихователі

 

 

медсестра




   ,,Погоджено                              ,,Погоджено                            «Затверджено»  

Начальник  Тернопільського              Керівник _____________      Керівник  Директор ЗДО

Управління                                                                                                  ясла-садка смт. В. Бірки

                                                                  ( територіального органу      Тернопільської області,                                                                             _____________________     Тернопільського р-н

Головного управління

Держпродспоживслужби                     управління освітою)                 назва закладу освіти                        

в Тернопільській області                                                                      

________    ____Сипко М. _____         ____ Урманець О. Д.                ________          Луків О. І.                          

Підпис                                         П.І.П.                        Підпис                         П.І.П.            Підпис                              П.І.П

 

Паспорт

їдальні (харчоблоку) закладу освіти

 

Паспорт розроблено з урахуванням вимог Санітарного регламенту для

закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України

від 25.09.2020 №2205 і зареєстрованого в Мінюсті України 10.11.2020 р. за

№ 1111/35394

 

 

1. Назва закладу  Великобірківський ЗДО «Дитячий ясла-садок»

 

2. Адреса  смт. В. Бірки, вул. Шкільна 7А

 

3.Прізвище, ім’я по батькові керівника закладу, телефон  

      Луків О. І. тел. 097699-43-75

3.1 Прізвище, ім’я по батькові медичного працівника закладу, телефон

       Волинець Л. Л. тел. 098 041-42-87

3.2 Прізвище ім’я по батькові ФОП (орендаря) їдальні (харчоблоку) , телефон __________________________________-____________________________________

4. Проектна потужність закладу___фактична____________

 

5. Фактична кількість учнів_129_____________

 

6. Кількість учнів, які охоплені гарячим харчуванням________________

графік харчування_______129___________________________________

 

7. Вартість харчування на одну дитину (грн.) __40 грн______________

 

8. Кількість учнів, які отримують буфетну продукцію (для закладів загальної середньої освіти) _____-_______

 

9. Дата та № державної реєстрації потужності з виробництва та /або обігу харчових продуктів харчоблоку закладу r-VA-19-18-29, від 18.07.2016 р, його розташування: в загальному корпусі закладу (окремому приміщенні),  побудований за типовим проектом   (у пристосованому приміщенні)  в загальному корпусі закладу (окремому приміщенні) 

 

10. Водопостачання (централізоване, локальне від артсвердловини, локальне від криниці з розводкою водогінної мережі до виробничих  приміщень, децентралізоване – від криниці без розводки водогінних  мереж)   водопостачання у ЗДО централізоване

Стан водогінної мережі  задовільний

 

11. Гаряче водопостачання (централізоване, локальне) _локальне. Проведена гаряча вода на харчоблоці, та у групових кімнатах_функціонує справно (так/ні)___так_____, наявність резервного гарячого водопостачання  в наявності.

 

12. Опалення (централізоване, локальне, пічне), його справність  у ЗДО централізоване, у задовільному стані.

 

13. Водовідведення стічних вод (централізоване, локальне на малі очисні споруди, на вигріб, відсутнє взагалі) цетралізоване. Стан мережі водовідведення селищний водогін, в задовільному стані.

 

14. Вентиляція ( загально-обмінна природна та (або) з механічним збудженням, місцева від технологічного обладнання, від мийних ванн). Стан системи вентиляції задовільний

 

15. Освітлення (природне, штучне), обладнане захисними елементами для усунення загрози забруднення харчових продуктів, (так/ні) так__________________________________________________________________

 

16. Оздоблення поверхонь стін, стелі, підлоги відповідає вимогам нормативно-правових актів (так/ні)__так__________

 

17. Наявність необхідного набору виробничих цехів, їх санітарно-технічний стан, забезпеченість технологічним обладнанням (цех первинної обробки овочів, м’ясо-рибний цех, гарячий цех, мийне відділення столового посуду, мийне відділення кухонного посуду) наявна кухня, цехи: овочевий, м’ясний, рибний. Наявне підсобне приміщення, кладова, овочесховище.

 

18. Наявність умов для обробки яєць (виділене місце, промарковані ємкості) -  (так/ні) _так_

 

19. Наявність умов для дотримання правил особистої гігієни персоналом в кожному виробничому та складському приміщеннях – умивальники (так/ні)___так_

 

20. Забезпечення харчоблоку достатньою кількістю: кухонного посуду

(так/ні %)___так_/100%___, столового посуду (так/ні %)__так 100%_____, розроблювального інвентарю (так/ні %)_так 100%___, розроблювальних столів та реманенту (так/ні % ) так 100%____, мийних ванн (так/ні)___так 100%____, мийних засобів (так/ні %)__так 100%_____, наявність сертифіката відповідності (так/ні)_так___ ; дезінфекційних засобів (так/ні)____так____, наявність свідоцтва про державну реєстрацію даного дезінфекційного засобу (так/ні)__так____,наявність регламенту на використання (методичні вказівки) (так/ні)__так____; прибирального інвентарю (так/ні)___так____ дотримання умов зберігання (так/ні)__так Назва дизенфікуючих засобів – Бланідас-300_____

 

21. Наявність достатньої кількості складських приміщень (так/ні %) _так 100%__

 

22. Забезпеченість холодильним обладнанням (так/ні %) так 100%_, перелік наявного обладнання  холодильники 2, морозильна камера 1, ,потреба у заміні  (так/ні) _ні____

 Забезпеченість технологічним обладнанням (так/ні %)____так 90___, перелік наявного обладнання електросковорідка, електромясорубка, потреба у заміні  (так/ні) _____ні__Весь  інвентар харчоблоку промаркований_______

 

24. Наявність умов для зберігання та миття зворотної тари (так/ні)____так_________

25. Обідня зала: кількість і достатність посадкових місць (так/ні %)__так 100%____, наявність умов для дотримання дітьми правил особистої гігієни (умивальники при вході до обіднього залу, їх справність, електрорушники (так/ні) __так____

26. Наявність необхідного набору приміщень для персоналу (роздягальна, кімната приймання їжі, санітарний вузол, душова (так/ні)__так__, їх стан_задовільний

 

27. Кількість працюючого персоналу __3 чол____; наявність у всіх працюючих відповідної освіти (так/ні)_так____, своєчасне та повне проходження працюючими обов’язкового медичного огляду відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002 №280 (так/ні)__так____; забезпечення працюючих санітарним одягом (так/ні)___так____, проведення навчання санітарно-гігієнічному мінімуму (так/ні)__так

28. Дотримання  технологічного процесу приготування готових страв відповідно до картотеки страв (так/ні)__так

29. Наявність документації з контролю за організацією та якістю харчування дітей (так/ні)___так

 

30. Впровадження в закладі постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) (так/ні)_впроваджуються передумови

 

31. Наявність договору на обслуговування їдальні, укомплектованість кадрами. Перелік постачальників харчових продуктів та сировини, наявність експлуатаційного дозволу  у кожного постачальника та (або) дата та № державної реєстрації потужності з виробництва та /або обігу харчових продуктів у кожного постачальника:

№ п/п

Постачальник

Продукція

Реєстраційний номер

1

ТОВ «Продлюкс плюс»

Риба, філе курки, м'ясо свинини, олія рафінована, яйця курячі, сіль йодована, чай, ячмінна крупа, макаронні вироби, цукор, томатна паста, борошно пшеничне, молочні вироби, сік,

r-VA-19-18-29  від 18.07.2016 р

2

ПП Хіта І. А.

Хліб, печиво, батон, булочка здобна

r-VA-19-15-241 від 22.12.2016 р

 

 

32. Наявність супровідної документації на продукти харчування та продовольчу сировину (так/ні)_так

 декларація виробника (на все)

паспорт якості (яйця курячі)

протокол дослідження харчових продуктів (овочі)

висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи (капуста, морква, картопля, цибуля)

 

33. Дотримання умов при поводженні з харчовими відходами (так/ні)__так_____, наявність угоди на вивезення твердих побутових відходів (так/ні) __  _так_____

 

34. Проведення заходів щодо запобігання проникнення шкідників (дезінсекція, дератизація, забезпеченість сітками, екранами) (так/ні)__так_____, наявність угод на проведення дератизації, дезінсекції (так/ні) _______так__________________

 

35. Обладнання буфетів (для закладів загальної середньої освіти) та буфетних груп (для закладів дошкільної освіти):

Rнаявність умов доставки готових страв з харчоблоку до груп та буфетів  закладу (так/ні)____так_____;

Rобладнання  буфетів та буфетних груп закладу відповідно до вимог чинного законодавства (так/ні)__так____; забезпеченість мийними  ваннами (так/ні) __так__, наявність проточної холодної та гарячої води (так/ні)____так__, справність санітарно-технічного обладнання (так/ні) __так__;

Rзабезпеченість достатньою кількістю столового посуду (так/ні)_так__, мийними засобами (так/ні)_так_, прибирального інвентарю (так/ні) _так__, розроблювального реманенту (дошки, ножі) (так/ні) _так___;

Rзабезпечення умов зберігання столового та кухонного посуду (наявність шафи, сушок тощо) (так/ні) _так__

 

36. План заходів щодо покращення санітарно-технічного стану їдальні  (харчоблоку) з метою приведення їх у відповідність до діючих вимог чинного  законодавства

Для забезпечення організації якісного харчування дітей цього року у дошкільному навчальному закладі провели капітальний ремонт харчоблоку:

-         Замінили всі двері  та столи борт полиці.

-         Замінили  водопровідні труби

-         Повністю замінили сантехніку та світильники

-         Вклали плитку на підлогу та стіни

-         Замінили мийки та  електромясорубку

 

Дата складання паспорту 23 березня 2022 рік

число, місяць

 

Підписи:   __________________________П.І.П. .( посада)   представника закладу освіти                                                                                                 відповідального за організацію харчування

 

                  _________________________П.І.П. орендаря (ФОП) приміщень харчоблоку

                                                                                     

 

                      ______________________________ П.І.П. (посада) представника КУТОР ,,Центр

                                                                                  аналітично- методичного та матеріально-

технічного забезпечення розвитку освітніх

закладів області»                             



 Протокол №1

засідання загальних зборів працівників

ЗДО «Дитячий ясла-садок смт. В. Бірки»  

Великобірківської селищної ради

від 08.07.2022 р

Присутні:  22 чол 

Порядок денний:

Звіт керівника ЗДО «Дитячий ясла-садок смт. В. Бірки» Великобірківської селищної ради про роботу закладу у 2021-2022  р.Слухали: Звіт директорки ЗДО «Дитячий ясла-сок смт. В. Бірки» Великобірківської селищної ради про свою роботу у 2021-2022 н. р. та виконання стратегій розвитку закладу. (звіт додається).

Виступили: Росовська Г. О. вихователька – методист яка підкреслила що завдяки компетентному підходу  директорки  до виконання роботи річного плану ЗДО досягнуто значних успіхів як і в методичній роботі так і в адміністративно-господарській роботі так і в громадському житті селища.Партика О. Р. – вихователь середньої групи, відмітила чуйне ставлення як і до працівників ЗДО та батьків  та їх вихованців, що допомагає втілити в життя заплановане.

Волинець Л. Л. – старша медична сестра ЗДО, розповіла що завдяки роботі Луків О. І.  проводився контроль  за санітарним станом ЗДО, технологією приготування їжі та  дотримання  їх норм,  за введенням медичної документації за встановленою формою,  за харчуванням дітей та за дотриманням протиепідемічних заходів.

Бутковська Т. В. – завідуюча господарством яка відмітила, що завдяки цілеспрямованій діяльності Луків О. І. зроблено багато роботи а саме: вдосконалено матеріальну базу ЗДО,  зроблені ремонтні роботи в приміщені, косметичний ремонт дитячих та спортивних майданчиків та ще багато іншого.

Дзюбак О. О. – вихователь старшої групи ЗДО,  яка відмітила про велику роботу директорки у налагодженні тісної співпраці з Великобірківською селищною радою, так як вона є депутатом селищної ради, так із відділом освіти, культури, молоді та спорту які надають величезну допомогу  у діяльності закладу дошкільної освіти  та підтримують ініціативи  Луків О. І., допомагають  у розвитку матеріальної бази ЗДО, щоб садочок був сучасним і ще кращим за що всім дуже вдячні. 

 Вирішили:

Визнати роботу директорки закладу дошкільної освіти «Дитячий ясла-садок  смт. В. Бірки» Великобірківської селищної ради Луків О. І. – доброю. 

Голова зборів:                                                                  Луків О. І.

 Секретар зборів:                                                             Онуфрієва І. В.   

 Рішення 

загальних зборів колективу закладу дошкільної освіти

 «Дитячий ясла-садок смт. В. Бірки»

Великобірківської селищної ради

 від 08.07.2022 р

Вирішили:

 Визнати роботу директорки ЗДО  «Дитячий ясла-садок смт. В. Бірки» Великобірківської селищної ради Луків О. І.   доброю.

Голова зборів:                                                                     Луків О. І. 

 Секретар зборів:                                                                 Онуфрієва І. В.   

 

Звіт

керівника  закладу дошкільної освіти

«Дитячий ясла-садок  смт. В. Бірки»

 Великобірківської селищної ради

про роботу закладу

 у 2021-2022 н.р. 

У комунальному закладі дошкільної освіти «Дитячий ясла – садок смт. В. Бірки» Великобірківської селищної ради функціонувало 6 груп, в яких виховувалося 129 дітей.

В ЗДО працює 15 педпрацівників, 15 техпрацівників.

 У  2021 – 2022н.р. за рішення атестаційної комісії кваліфікацію підвищили:

Ø  Практичному  психологу  ЗДО  Онуфрієвій І. В., присвоєно вищу категорію;

Ø  Вихователю   Міштак І. О.,  підтверджено кваліфікаційну категорію спеціаліст;

Ø  Вихователь Гривняк Х.В. у 2022р пройшла курси підвищення кваліфікації.

Організація діяльності ЗДО у 2021 – 2022 н.р. залежала  від епідеміологічної ситуації. Потрібно було дотримуватись рішень за якими відбувалася діяльність закладу які ухвалювали регіональні комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в районі де знаходиться ЗДО.

За сприятливої епідемічної ситуації та відповідних рішень ЗДО працював  у звичайному режимі.  Велику увагу було приділено створенню максимально безпечних умов як для вихованців так і для працівників ЗДО.

Враховуючи епідемічний стан в Україні запланована була і робота щодо заохочення всіх учасників освітнього процесу до дотримання гігієнічних навичок, соціальної дистанції у приміщеннях та на території ЗДО з метою забезпечення виконання профілактичних та протиепідемічних заходів.

З метою сприяння дотримання соціальної дистанції в приміщенні, під час перебування дітей у груповому осередку по мірі можливості було здійснено організацію простору ігрової кімнати у вигляді осередків діяльності, які б відображали освітні потреби та інтереси дошкільників. Організація таких осередків дала можливість забезпечити основні види діяльності дітей через роботу у парах, малих групах, а також індивідуально, уникаючи скупчення.

При плануванні роботи на 2021-2022н.р. колектив ЗДО  спирався на нормативно – правові акти, постанови МОН України, Базовий компонент дошкільної освіти та інструктивно – методичні рекомендації «Щодо організації роботи в ЗДО у 2021 – 2022 н.р».

Забезпечення змісту дошкільної освіти здійснювалося відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та реалізувалося згідно з освітніми програмами розвитку дітей та навчально – методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН України.

Педагоги закладу при плануванні освітньої діяльності  використовували:

-          програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»;

При організації дошкільної діяльності педагоги  зважали на провідний вид діяльності дітей а саме:

-          в ранньому віці – предметно – маніпулятивну діяльність;

-          в дошкільному віці – ігрову.

А також на те, що діяльнісний підхід був основою для досягнення цілей розвитку дітей різного віку.

Тому пріоритетними завданнями для розвитку дітей були:

-          в ранньому віці (група «Ромашка») опанування предметно – маніпулятивною діяльністю, формування активного мовлення, сенсорний розвиток, виховання культурно – гігієнічних навичок;

-          у в молодшому дошкільному віці (групи «Казочка», «Соняшник») – діяльність з предметами та їх призначення, засвоєння сенсорних еталонів (колір, форма, розмір), розвиток мовлення, взаємодія з оточуючим;

-          в середньому дошкільному віці (група «Калинка»)  - ігрова діяльність, формування граматичної правильності мовлення, використання творчо сюжетно – рольову гру;

-          в старшому дошкільному віці (групи «Дзвіночок», «Веселка») – формування психологічної зрілості та готовності до навчання в школі, життєві компетентності, вміння спілкуватися, інтерес до пізнавальної діяльності.

Для виконання цих завдань потрібно було створено умови для участі дітей у різних видах діяльності так, щоб це було природньо та органічно до їхніх потреб та інтересів.

Під час проведення спеціально організованих форм освітнього процесу педагоги  дотримувалися вимог Гранично допустимого навантаження на дитину у ДНЗ різних типів та форми власності, затвердженого наказом МОН України від 20.04.2015р. №446.

Особливу увагу було  звернено на морально – етичне виховання та взаємодію з сім’ями а також прищепленню дітям дошкільного віку базових цінностей: доброти, дружби, любові, відповідальності, відчуття краси, бережне відношення до навколишнього. Партнерська взаємодія із родинами дошкільників грунтувалася на принципах взаємоповаги, взаємодовіри, взаєморозуміння, співпраці, усвідомлення своєї ролі та відповідальності. 

Поряд із традиційними формати роботи із родинами а це: опитування (письмове й усне), бесіди, поради, пам’ятки, консультації, телефонний зв’язок, дні відкритих дверей, перегляд святкових ранків та розваг, конкурси, батьківські куточки та ін… була  впроваджена така форма роботи:

-           «батьківська скринька» - дасть можливість батькам вносити пропозиції щодо поліпшення освітнього процесу, ініціювати обговорення проблемних питань, як для діяльності закладу, так і для розвитку своєї дитини.

Було проведено використання таких активних та інтерактивних форм взаємодії, що відповідали сучасним запитам батьків та зацікавлювали їх а це: дискусії, психологічні ігри і вправи, націлені на зняття емоційної напруги, на об’єднання колективу батьків та колективу ЗДО, обговорення проблемних питань за круглим столом.

Було впроваджено дистанційну форму спілкування з родинами (ONLINE  - зустрічі), особливо в дні коли дитина відсутня в закладі.

Відповідно до закону України «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти в Україні, листа МОН України від 07.07.2021р. «Щодо планування роботи ЗДО на рік», листа МОН від 10.08 2021р. №1/9 – 406 «Щодо окремих питань діяльності ЗДО у 2021 – 2022н.р., виходячи із аналізу позитивних та проблемних моментів при розв’язання завдань поточного навчального року враховуючи недоліки та досягнення, колектив ЗДО було розглядав у 2021 – 2022н.р. наступні завдання:

1.       Формування мистецько – творчої компетентності дошкільників  - як гармонійний розвиток особистості, ставлення до краси, загальної культури татворчого підходу до життя;

2.       Забезпечення наступності в реалізації завдань відповідно освітніх напрямів:

Ø  Особистість дитини;

Ø  Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі;

Ø  Дитина в природньому довкіллі;

Ø  Гра дитини;

Ø  Дитина в соціумі;

Ø  Мовлення дитини;

Ø  Дитина в світі мистецтва.

3.       Підготовка дітей до шкільного життя та формування психологічної зрілості;

4.       Удосконалення роботи по взаємодії ЗДО та родин з формування природничо – екологічної компетентності дошкільнят.

Було звернено увагу на адаптацію дітей до ЗДО. Для кожної дитини яка вперше приходила до ЗДО був організований перехідний період, що передбачав знайомство з вихователем, колективом, закладом, поступову адаптацію та створення умов для безпечної життєдіяльності та розвитку в колективі однолітків.

Пріоритетними напрямками діяльності психологічної служби в ЗДО у 2021 – 2022н.р. були:

-          психопрофілактика наслідків стресових станів, умов роботи та життєдіяльності в режимі обмеженого пересування;

-          психолого – педагогічне просвітництво батьків дошкільнят з питань розвитку, навчанні та вихованні дітей дошкільного віку в умовах здобуття дошкільної освіти вдома;

-          психогігієнну комунікацію та спілкування в дистанційному форматі;

-          особливості ознайомлення дітей дошкільного віку з COVID-19;

Більше було використано  комп’ютерних технологій для виховання, навчання та розвитку дітей дошкільного віку. Тому освітня робота з батьками вихованців  здійснювалася задля ознайомлення їх зі змістом, формами і методами розвитку їхніх дітей.

Вся освітня робота протягом 2021 – 2022 року була  направлена на виконання запланованих завдань у різних  формах роботи:

-          було проведено дні здоровя  на теми: «Разом з сонечком вітаємось, щиро друзям усміхаємось», «Ігри в садочку радість дарують і у малюків здоровя гартують»;

-          організовано  тижні безпеки дитини: осінній тиждень безпеки на тему «Життя маємо  -  за нього відповідаємо»; зимовий тиждень безпеки на тему: « Про безпеку дбаємо, правила безпеки вивчаємо.»

-          проведено тематичні місяці;

1.       «Гармонія мистецтв виховує душу». ( лютий 2022 р)

2.        Місяць партнерства і добрих справ» (грудень 2021 р)

3.       Місяць краєзнавства. (жовтень 2021 р)

4.       Місяць морального виховання. (січень 2022 р)

5.       Місяць розумового виховання. (вересень 2021 р)

6.       Місяць гри. ( листопад 2021 р)

-          Проведено два засідання «Школи професійних знань» на теми;

1.       Вільна освітня діяльність дошкільників. (вересень 2021 р)

2.       Модерні технології розвитку мовлення. (січень 2022 р)

-          бесідах, порадах, консультаціях, рекомендаціях;

-          оглядах конкурсах;

-          самоосвіті;

-          проведено три  педради на теми;

1.       Тенденції розвитку сучасної освіти і готовність до нового навчального року. (28.08.2021 р)

2.       Формування природничо-екологічної компетенції дошкільнят у партнерській взаємодії ЗДО та родин. (15.11.2021 р)

3.       Мистецько-творча освіта в ЗДО як гармонійний розвиток особистості, ставлення до краси, загальної культури, та творчого підходу до працівників та дошкільнят. (21.02.2022р)

-          Проведено теоретично-практичний семінар на тему: «Трудове виховання в дошкільному віці – як основа формування особистості».

(жовтень 2021 р)

-          Проведено такі відкриті заходи;

1.       Відкрите розвивальне заняття з дошкільниками на тему: «Подорож до країни «Розвивайки». (практичний психолог ЗДО Онуфрієва І. В.)

2.       Інтегроване заняття по ознайомленню з довкіллям та образотворчою діяльністю на тему: «Наш рідний край» (вихователь Міштак І. О.)

3.       Проведено практичний тренінг на тему: « Збереження та зміцнення психологічного здоровя педагога. Профілактика стресу» (практичний психолог ЗДО Онуфрієва І. В. )

-          При вивчені стані життєдіяльності дітей були охоплені різні розділи програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та Базового компоненту дошкільної освіти.

-          партнерської взаємодії з родинами вихованців;

-          наступності ЗДО і школи;

-          використання ІКТ (ONLINE – зустрічі).

     Відповідно адміністративно-господарської роботи у 2021-2022 н. р. було:

-          удосконалено матеріальну базу ЗДО:

придбано ноутбук, проектор з екраном.

-          зроблено ремонтні роботи у приміщенні:

заміна сантехніки, встановлення бойлерів: (29631,54 грн)

-          зроблено косметичний ремонт дитячих та спортивного майданчиків.

-          Зроблено капітальний ремонт у харчоблоці:

-          Придбано мясорубку Аpach: (15556,00 грн)

-          Прибдано вивіску – назва закладу: (1640,00 грн)

-          Пожежний щит та комплектуючі: (6191,00 грн)

-          Дошки і крокви для павільйонів: ( 14993,00 грн)

-          Придбано два обігрівачі: (3376,00 грн)

-          Ремонт в укритті: (заливка підлоги, штукатурка стін, встановлення трьох умивальників, два унітази, заміна вхідних дверей, встановлення дверей у санвузлі, побілка стін та фарбування панелей):

-          Генератор: (25000,00 грн)

Було проведено своєчасне проходження медичного обстеження  працівників ЗДО. Здійснено контроль за харчуванням дітей, економією води та енергоресурсів. Проводився  систематичний контроль за якістю харчування; дотримання технології приготування їжі; дотримання правил зберігання продуктів, дотримання правил внутрішнього розпорядку та забезпечено санітарно-гігієнічних умов перебування дошкільників в усіх приміщеннях закладу.

  Суворо дотримувались санітарних норм перебування працівників та вихованців в ЗДО.

  У звязку із введенням в Україні воєнного стану не всі пункти річного плану ЗДО  були виконані не в повному обсязі. Після аргументованого аналізу річного плану роботи ЗДО було вирішено перенести невиконані пункти плану роботи на 2022-2023 н. р.

Нові реалії життя диктують особливі умови роботи ЗДО під час воєнного стану.  Від їх дотримання, повної реалізації актуальних завдань залежало найцінніше – життя і здоров’я дошкільнят. І колектив ЗДО усвідомлював свою виняткову роль у цьому процесі. Тому колектив ЗДО старався  подбати про дитячі осередки, позитивний настрій дітей, налаштованість на сприймання див, активність у прийнятті рішень  і толерантність до ідей та дій інших. Та найголовніше – педагоги мали можливість наповнитися знаннями, ідеями, прагненнями роботи в нових умовах які передавали своїм вихованцям, щоб зникла одноманітність щоденних прогулянок і стандартних ігор,  а творча спрямованість дітей розвивалася у різних видах діяльності – образотворчій, руховій, трудовій, музичній.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Директор ЗДО   ________Луків О. І.

 

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО

РОЗПОРЯДКУ

Комунального закладу дошкільної освіти

«Дитячий ясла-садок смт. Великі Бірки»

Великобірківської селищної ради

Тернопільського району

Тернопільської області 

1.       Загальні положення

·         Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і робіт відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахування суспільних потреб.

·         Трудові відносини в системі дошкільної освіти урегульовано законодавством України про працю, Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.

·         Правила внутрішнього розпорядку (далі — Правила) регламентують порядок приймання, звільнення працівників, основні права, обов’язки і відповідальність сторін, режим роботи, час відпочинку, заходи заохочення та стягнення, а також інші питання регулювання трудових відносин. Дія Правил поширюється на всіх працівників закладу дошкільної освіти. Правила затверджують загальні збори колективу закладу за поданням керівника та виборного органу первинної профспілкової організації закладу дошкільної освіти або іншого представницького органу (далі— профспілковий комітет).

·         Правила мають на меті забезпечення чіткої організації праці, належних безпечних умов праці, підвищення її продуктивності та ефективності, раціональне використання робочого часу, зміцнення трудової дисципліни.

·         У закладі дошкільної освіти трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх посадових (робочих) обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці й освітнього процесу. Трудову дисципліну забезпечують методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовують заходи дисциплінарного та громадського впливу.

·         Метою Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників закладу дошкільної освіти, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок у закладі.

·         Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил, розв’язує керівник закладу дошкільної освітив межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством і Правилами, — спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.

 2.       Порядок прийняття на роботу та звільнення з роботи працівників 

·         Працівників закладу дошкільної освіти приймає на роботу директор ЗДО..

·         Під час прийняття на роботу працівники мають подати:

·         заяву про прийняття на роботу;

·         паспорт;

·         довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;

·         трудову книжку, оформлену в установленому порядку; для тих, хто влаштовується на роботу вперше, — довідку про останню зайнятість;

·         диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку (відповідно до посади);

·         військовий квиток (для військовозобов’язаних);

·         відповідні документи про освіту чи професійну підготовку, копії яких завіряє керівник закладу освіти та які залишаються в особовій справі працівника;

·         медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи у закладі дошкільної освіти.

·         Приймати працівника на роботу без подання цих документів заборонено.

·         Під час прийняття на роботу заборонено вимагати документи, подання яких не передбачено законодавством.

·         Працівники закладу дошкільної освіти можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

·         Особи, які влаштовуються на роботу за сумісництвом, замість трудової книжки подають довідку з місця основної роботи із зазначенням посади, графіка роботи, кваліфікаційної категорії.

·         У разі прийняття працівника на роботу оформлюють відповідний наказ, з яким ознайомлюють працівника під підпис. У наказі має бути зазначено найменування роботи (посади), умови оплати праці та інші істотні умови трудового договору.

·         На осіб, які пропрацювали понад п’ять днів, оформлюють трудові книжки.

·         На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуть за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудову книжку ведуть за умови, якщо ця робота є основною.

·         Запис відомостей про роботу за сумісництвом в трудовій книжці за бажанням працівника робить керівник закладу дошкільної освіти або уповноважена особа за місцем основної роботи.

·         Трудові книжки ведуть згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладено на керівника закладу дошкільної освіти.

·         Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу, керівник закладу дошкільної освіти зобов’язується:

·         роз’яснити працівникові його права і обов’язки та істотні умови праці, наявність робочого місця, де він буде працювати; небезпечні і шкідливі виробничі чинники, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права та пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу дошкільної освіти (далі— Колективний договір);

·         ознайомити працівника з Правилами та Колективним договором під підпис;

·         визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

·         проінструктувати працівника з дотримання вимог охорони праці, виробничої санітарії, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (під підпис).

·         У день звільнення керівник закладу дошкільної освіти або уповноважена особа має видати працівникові копію наказу про звільнення.

·         Керівник закладу дошкільної освіти або уповноважена особа зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок відповідно до чинного законодавства. Записи про причини звільнення в трудовій книжці оформлюють відповідно до формулювання чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення є останній день роботи. 

3.       Права та обов’язки працівників 

·         Працівники закладу дошкільної освіти мають право на:

·         своєчасне забезпечення роботою згідно з професією та кваліфікацією відповідно до укладеного трудового договору;

·         захист професійної честі, гідності;

·         вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення ініціативи;

·         підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку;

·         участь у громадському самоврядуванні;

·         належні, безпечні та здорові умови праці;

·         надання відповідно до чинних норм спецодягу, спецвзуття, засобів індивідуального захисту;

·         заробітну плату, не нижчу від визначеної законодавством;

·         моральне і матеріальне заохочення за результатами своєї праці;

·         оскарження неправомірних дій посадових осіб, які дають йому завдання, що не можна виконати через не створення умов для виконання, або роботу, що не відповідає його професії та кваліфікації, або покладають на нього обов’язки, не передбачені трудовим договором;

·         оскарження дисциплінарного стягнення в порядку, встановленому чинним законодавством;

·         пільгове забезпечення житлом у порядку, встановленому законодавством;

·         повагу та ввічливе ставлення з боку адміністрації закладу дошкільної освіти, дітей і батьків.

·         Працівники закладу дошкільної освіти зобов’язані:

·         своєчасно, до початку робочого дня (зміни), прибути на робоче місце та приготуватися до виконання трудових обов’язків;

·         почати роботу відповідно до режиму роботи;

·         бути на робочому місці впродовж усього робочого часу (зміни) за винятком перерви для відпочинку і харчування;

·         виконувати своєчасно та повністю робочі завдання (функціональні обов’язки), забезпечувати належну якість виконуваних робіт;

·         дотримуватися вимог з охорони праці, виробничої санітарії, цивільного захисту, протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями, користуватися виданим спецодягом, засобами індивідуального захисту;

·         вживати заходів для негайного усунення причин та умов, що перешкоджають або ускладнюють нормальну роботу закладу дошкільної освіти і негайно повідомляти про подію керівництво;

·         дотримуватися правил ділового етикету у взаєминах з іншими працівниками, батьками;

·         берегти обладнання, інвентар, навчальні посібники, економно витрачати матеріали, тепло, електроенергію, воду, виховувати в дітей дошкільного віку бережливе ставлення до майна закладу дошкільної освіти.

·         Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти мають:

·         забезпечувати умови для засвоєння програм на рівні обов’язкових державних вимог;

·         настановами та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, інших чеснот;

·         виховувати повагу до культурно-національних, духовних, історичних традицій українського народу;

·         готувати дітей до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

·         захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

·         проводити моніторинг щодо відвідування дітей групи, своєчасно повідомляти про дітей, які відсутні, керівника закладу дошкільної освіти, сестру медичну;

·         неухильно виконувати розпорядок дня, завчасно готуватися до занять, виготовляти дидактичні посібники тощо, у роботі з дітьми використовувати технічні засоби навчання, різні види театру;

·         брати участь у роботі педагогічної ради, вивчати педагогічну літературу, ознайомлюватися з перспективним педагогічним досвідом;

·         співпрацювати з іншими працівниками закладу дошкільної освіти;

·         постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру;

·         співпрацювати з сім’єю дитини з питань виховання і навчання.

·         Обов’язки (роботи), що їх виконує кожний працівник закладу дошкільної освіти за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначено посадовими (робочими) інструкціями і цими Правилами. 

4.       Основні обов’язки керівника 

·         Керівник закладу дошкільної освіти зобов’язаний:

·         ознайомити працівників з Правилами та Колективним договором;

·         забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення освітнього процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників дошкільного закладу відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації;

·         сприяти підвищенню ефективності освітнього процесу, впроваджувати в практику роботи перспективний педагогічний досвід;

·         укладати й розривати трудові договори з працівниками відповідно до чинного законодавства;

·         доводити до відома педагогічних працівників наприкінці навчального року педагогічне навантаження на наступний навчальний рік;

·         надавати відпустки працівникам закладу дошкільної освіти відповідно до графіка надання відпусток;

·         організовувати своєчасне проведення інструктажу працівників щодо вимог охорони праці, цивільного захисту, пожежної безпеки;

·         вживати необхідних заходів для профілактики виробничого травматизму, професійних та інших захворювань працівників;

·         контролювати дотримання працівниками трудової дисципліни;

·         дотримуватися умов Колективного договору, уважно ставитися до повсякденних потреб працівників закладу дошкільної освіти, забезпечувати надання їм установлених пільг та привілеїв;

·         забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання закладу дошкільної освіти;

·         своєчасно подавати до встановлену статистичну і бухгалтерську звітність, а також інші необхідні відомості про роботу і стан закладу дошкільної освіти;

·         дотримуватися вимог законодавства про працю під час розв’язання соціально-трудових питань у закладі дошкільної освіти. 

5.       Робочий час і час відпочинку 

·         Для працівників закладу дошкільної освіти встановлено робочий тиждень з понеділок – п*ятниця (крім сторожів, які працюють у вихідні, святкові та неробочі дні).

·         Час роботи закладу дошкільної освіти з 7.30 до 18.30  год. За погодженням з профспілковим комітетом окремим групам працівників може встановлюватися інший час початку і закінчення роботи.

·         Перерву для відпочинку помічникам вихователя з 14.00 – 15.00

·         Під час прийняття працівника на роботу та дії трудового договору за угодою сторін можна встановлювати неповний робочий час із визначенням тривалості роботи, її розпорядку та оплатою пропорційно до відпрацьованого часу.

·         За відсутності педагога або іншого працівника закладу дошкільної освіти керівник зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом або працівником.

·         Працівники закладу дошкільної освіти мають приходити на роботу своєчасно. Наприкінці робочого дня вихователі зобов’язані віддати дітей батькам або іншим довіреним особам дорослого віку.

·         Графіки роботи, у яких передбачено час початку і закінчення роботи, перерву для відпочинку і харчування, затверджує керівник закладу дошкільної освіти.

·         Підсумований облік робочого часу працівників здійснюють за табелем обліку використання робочого часу та затвердженим графіком роботи за обліковий період. Норму робочого часу за обліковий період визначають шляхом множення тривалості робочого дня, встановленої законодавством, на кількість робочих днів, що припадають на обліковий період, за календарем робочого тижня з різною тривалістю кожного робочого дня, з урахуванням її скорочення напередодні святкових і неробочих днів. Загальну кількість надурочних годин за обліковий період визначають як різницю між фактично відпрацьованим часом і нормою годин за цей період. Під час підрахунку нормальної кількості робочих годин облікового періоду виключають дні, які за графіком або розпорядком роботи припадають на час, упродовж якого працівник відповідно до законодавства був звільнений від виконання трудових обов’язків (відпустка, виконання державних, громадських обов’язків, тимчасова непрацездатність).

·         Під час виконання роботи поза межами закладу дошкільної освіти(службове відрядження) працівник працює в режимі, встановленому для закладу (установи, організації), до якого він відряджений.

·         Заборонено залучати до чергування працівників більше одного разу на місяць, крім випадків, передбачених законодавством.

·         Черговість надання щорічних відпусток визначається графіками, які в термін до 15 січня затверджує за погодженням з профспілковим комітетом. Такі графіки доводять до відома всіх працівників під підпис. Під час складання графіка відпусток ураховують інтереси закладу дошкільної освіти, особисті інтереси працівників та можливості для їхнього відпочинку.

·         зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну.

·         Поділ відпустки на частини допускають на прохання працівника за умови, щоб основна її частина була не менше чотирнадцяти днів. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством. Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років поспіль.

·         Працівникам закладу дошкільної освіти заборонено:

·         змінювати на власний розсуд графіки роботи;

·         продовжувати або скорочувати тривалість перерви на обід;

·         передоручати виконання трудових обов’язків.

·         Заборонено в робочий час:

·         відволікати педагогічних працівників від їхніх безпосередніх обов’язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов’язаних з освітнім процесом; 

6.       Заохочення за успіхи в роботі 

·         За зразкове виконання обов’язків, установлених трудовим договором, ініціативу, тривалу і бездоганну роботу, значні трудові досягнення застосовують такі види заохочення, як:

·         оголошення подяки;

·         призначення премії;

·         нагородження цінним подарунком;

·         нагородження грамотами, іншими відзнаками.

·         За особливі трудові досягнення керівник закладу дошкільної освіти разом із профспілковим комітетом, іншими органами громадського самоврядування можуть порушити клопотання щодо представлення працівників до державних нагород.

·         видає наказ про заохочення і доводить його до відома всього колективу. Відомості про заохочення заносять до трудової книжки працівника. 

7.       Дисциплінарна відповідальність працівників 

·         Працівник несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, зокрема за:

·         невиконання або неналежне виконання з власної вини покладених на нього трудових обов’язків, визначених Колективним договором та цими Правилами;

·         прогул без поважних причин (зокрема й відсутність на роботі більше трьох годин упродовж робочого дня);

·         появі на роботі в нетверезому стані або стані наркотичного (токсичного) сп’яніння;

·         розпивання спиртних напоїв на робочому місці;

·         вчинення за місцем роботи розкрадання майна.

·         За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано лише один з таких заходів стягнення:

·         догана;

·         звільнення.

·         Звільнення як дисциплінарне стягнення застосовують відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статей 40, 41 КЗпП.

·         Працівники, обрані до складу профспілкового комітету закладу дошкільної освіти, не звільнені від виробничої діяльності, не можуть бути піддані дисциплінарному стягненню — без попередньої згоди профспілкового комітету закладу дошкільної освіти.

·         Дисциплінарні стягнення застосовує безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше місяця від дня її виявлення, не враховуючи час хвороби працівника або перебування його у відпустці.

·         Для застосування дисциплінарного стягнення керівник закладу дошкільної освіти може вимагати від працівника письмового пояснення скоєного вчинку. Відмова працівника надати пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення. Порядок накладання дисциплінарного стягнення визначено законодавством про працю.

·         Повне або часткове позбавлення премії, зменшення або скасування доплат, винагород та інших заохочувальних виплат може проводитися незалежно від дисциплінарного стягнення на умовах, визначених Колективним договором (положенням про преміювання). Протягом строку дисциплінарного стягнення до працівника не застосовують заходи заохочення, передбачені пунктом 6.1 Правил.

·         Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то його вважають таким, який не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути знято до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовують.

 

«Погоджено»                                            «Погоджено»                               «Затверджено»

Начальник територіального                 Керівник _______                       Керівник  Директор ЗДО

Тернопільського районного                 (територіального органу            ясла-садка

управління                                                                                                       смт. Великі Бірки

Головного управління                                                                                   Тернопільської обл, р-н.,

Держпродспоживслужби                       управління освітою )                  назва закладу освіти

в Тернопільській  області

________     Сипко М. М.                       _______  Урманець О. Д.            ______    Луків О. І

(підпис)                П.І.П.                                   (підпис)                П.І.П.                       (підпис)                П.І.П.              

 

 

Паспорт

їдальні (харчоблоку) закладу освіти

 

Паспорт розроблено з урахуванням вимог Санітарного регламенту для

закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України

від 25.09.2020 №2205 і зареєстрованого в Мінюсті України 10.11.2020 р. за

№ 1111/35394

1. Назва закладу Великобірківський ЗДО дитячий ясла - садок

2. Адреса смт. В. Бірки, вул. Шкільна 7А

3.Прізвище, ім’я по батькові керівника закладу, телефон     Луків О.І. 097  699 43 75

3.1 Прізвище, ім’я по батькові медичного працівника закладу, телефон      Волинець Л.Л. 098 041 42 87

3.2 Прізвище ім’я по батькові ФОП (орендаря) їдальні (харчоблоку) , телефон _-__

4. Проектна потужність закладу фактична

5. Фактична кількість учнів 121

6. Кількість учнів, які охоплені гарячим харчуванням121________________

графік харчування ___________________________________________________

 

сніданок

обід

вечеря

Ясла

09:00

12:00

16:00

Молодша I

09:05

12:05

16:05

Молодша II

09:05

12:05

16:10

Середня

09:10

12:10

16:10

Старша І

09:10

12:15

16:15

Старша ІІ

09:25

12:20

16:15

 7. Вартість харчування на одну дитину (грн.)    24.00 грн

8. Кількість учнів, які отримують буфетну продукцію (для закладів загальної середньої освіти) ______-__

9. Дата та № державної реєстрації потужності з виробництва та /або обігу харчових продуктів харчоблоку закладу УА 14-15-95, його розташування: в загальному корпусі закладу (окремому приміщенні),  побудований за типовим проектом (у пристосованому приміщенні) _____________

10. Водопостачання (централізоване, локальне від артсвердловини, локальне від криниці з розводкою водогінної мережі до виробничих  приміщень, децентралізоване – від криниці без розводки водогінних  мереж)

Водопостачання у ЗДО - централізоване

Стан водогінної мережі  задовільний

11. Гаряче водопостачання (централізоване, локальне)  локальне функціонує справно (так/ні) так, наявність резервного гарячого водопостачання в наявності.

12. Опалення (централізоване, локальне, пічне), його справність  у ЗДО централізоване, у задовільному стані.

13. Водовідведення стічних вод (централізоване, локальне на малі очисні споруди, на вигріб, відсутнє взагалі) централізоване. Стан мережі водовідведення селищний водогін, в задовільному стані

14. Вентиляція ( загально-обмінна природна та (або) з механічним збудженням, місцева від технологічного обладнання, від мийних ванн). Стан системи вентиляції задовільний

15. Освітлення (природне, штучне), обладнане захисними елементами для усунення загрози забруднення харчових продуктів, (так/ні)  так.

16. Оздоблення поверхонь стін, стелі, підлоги відповідає вимогам нормативно-правових актів (так/ні) ні.

17. Наявність необхідного набору виробничих цехів, їх санітарно-технічний стан, забезпеченість технологічним обладнанням (цех первинної обробки овочів, м’ясо-рибний цех, гарячий цех, мийне відділення столового посуду, мийне відділення кухонного посуду) наявна кухня, цехи: овочевий, м’ясний, рибний. Наявне підсобне приміщення, кладова, овочесховище.

18. Наявність умов для обробки яєць (виділене місце, промарковані ємкості) -  (так/ні)  так

19. Наявність умов для дотримання правил особистої гігієни персоналом в кожному виробничому та складському приміщеннях – умивальники (так/ні) так.

20. Забезпечення харчоблоку достатньою кількістю: кухонного посуду

(так/ні %) так, столового посуду (так/ні %) так, _, розроблювального інвентарю (так/ні %)  так,, розроблювальних столів та реманенту (так/ні % ) так,, мийних ванн (так/ні)  так,, мийних засобів (так/ні %) так,, наявність сертифіката відповідності (так/ні)  так,  ; дезінфекційних засобів (так/ні) так, _, наявність свідоцтва про державну реєстрацію даного дезінфекційного засобу (так/ні так,),наявність регламенту на використання (методичні вказівки) (так/ні) так, _; прибирального інвентарю (так/ні)_ так,  дотримання умов зберігання (так/ні)_ так,

21. Наявність достатньої кількості складських приміщень (так/ні %) так,

22. Забезпеченість холодильним обладнанням (так/ні %) так, _, перелік наявного обладнання холодильники 2, морозильна камера – 1_,потреба у заміні  (так/ні) _ні

23. Забезпеченість технологічним обладнанням (так/ні %) так, _, перелік наявного обладнання електросковорідка, електром’ясорубка,потреба у заміні  (так/ні) так,

24. Наявність умов для зберігання та миття зворотної тари (так/ні) так,

25. Обідня зала: кількість і достатність посадкових місць (так/ні %) так,, наявність умов для дотримання дітьми правил особистої гігієни (умивальники при вході до обіднього залу, їх справність, електрорушники (так/ні) _ так,

26. Наявність необхідного набору приміщень для персоналу (роздягальна, кімната приймання їжі, санітарний вузол, душова (так/ні) так, їх стан в задовільному стані 

27. Кількість працюючого персоналу 33чол; наявність у всіх працюючих відповідної освіти (так/ні)_ так,, своєчасне та повне проходження працюючими обов’язкового медичного огляду відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002 №280 (так/ні) так, _; забезпечення працюючих санітарним одягом (так/ні)_ так,, проведення навчання санітарно-гігієнічному мінімуму (так/ні)_ так,

28. Дотримання  технологічного процесу приготування готових страв відповідно до картотеки страв (так/ні) так,

29. Наявність документації з контролю за організацією та якістю харчування дітей (так/ні) так,

30. Впровадження в закладі постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) (так/ні)_ так,

31. Наявність договору на обслуговування їдальні, укомплектованість кадрами. Перелік постачальників харчових продуктів та сировини, наявність експлуатаційного дозволу  у кожного постачальника та (або) дата та № державної реєстрації потужності з виробництва та /або обігу харчових продуктів у кожного постачальника:_є перелік ТОВ «Продлюкс плюс», ПП Хіта І.А.

32. Наявність супровідної документації на продукти харчування та продовольчу сировину (так/ні)_ так,

33. Дотримання умов при поводженні з харчовими відходами (так/ні)_ так,, наявність угоди на вивезення твердих побутових відходів (так/ні) так,

34. Проведення заходів щодо запобігання проникнення шкідників (дезінсекція, дератизація, забезпеченість сітками, екранами) (так/ні)_ так,, наявність угод на проведення дератизації, дезінсекції (так/ні) так,

35. Обладнання буфетів (для закладів загальної середньої освіти) та буфетних груп (для закладів дошкільної освіти):

Rнаявність умов доставки готових страв з харчоблоку до груп та буфетів  закладу (так/ні) так, _;

Rобладнання  буфетів та буфетних груп закладу відповідно до вимог чинного законодавства (так/ні) так,; забезпеченість мийними  ваннами (так/ні) так, _, наявність проточної холодної та гарячої води (так/ні) так,, справність санітарно-технічного обладнання (так/ні так,);

Rзабезпеченість достатньою кількістю столового посуду (так/ні) так, _, мийними засобами (так/ні) так, _, прибирального інвентарю (так/ні так,), розроблювального реманенту (дошки, ножі) (так/ні) _ так,;

Rзабезпечення умов зберігання столового та кухонного посуду (наявність шафи, сушок тощо) (так/ні) _ так,

36. План заходів щодо покращення санітарно-технічного стану їдальні  (харчоблоку) з метою приведення їх у відповідність до діючих вимог чинного  законодавства Харчоблок потребує поточного ремонту із облицюванням новою плиткою стін, заміни дверей. Потребує заміни вибіркового кухонного посуду: електром’ясорубка, електросковорідка, відсутня овочерізка.

Дата складання паспорту  01 березня 2021 рік

число, місяць 

Підписи:   __________________________П.І.П. .( посада)   представника закладу освіти                                                                                                               відповідального за організацію харчування 

                 ________________________П.І.П. орендаря (ФОП) приміщень харчоблоку                                                                             

                  ______________________________ П.І.П. (посада) представника КУТОР ,,Центр

                                                                                                              аналітично- методичного та матеріально-

технічного забезпечення розвитку освітніх

закладів області» 

 

Звіт керівника закладу дошкільної освіти дитячий ясла – садок смт. В. Бірки Тернопільського району, Тернопільської області перед колективом, батьками та громадськістю за 2019/2020 н. р.

Заклад дошкільної освіти дитячий ясла  -садок функціонує з березня 1986року. Дошкільний заклад знаходиться в пристосованому приміщенні, розрахованому на 140 місць, працює за 9 – годинним режимом роботи, що відповідає запитам і побажанням батьків, а також функціонує чергова група. Кількість груп – 6. В поточному навчальному році виховалось 132 дітей.
Режим роботи ЗДО: П’ятиденний з 08:30 до 17:30
Чергова група 07:30 – 08:30; 17:30 – 18:30.
Групові приміщення повністю забезпечені меблями та ігровими обладнаннями. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
З метою визначення  рівня та вдосконалення  освітньо – виховного процесу, адміністрацією ЗДО були охоплені контролем усі суттєві питання. Спостереження за якістю педагогічного процесу, співбесіди з вихованцями, перегляди занять, інші форми роботи з дітьми дали змогу стверджувати, що загалом педагоги закладу спрямовують освітній процес на розвиток комунікації дошкільників, вчать вмінню спілкуватися та жити в навколишньому світі.
У 2019 – 2020н.р. колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрація закладу охопила оперативним контролем стан підготовки до навчального року, виконання вимог режиму в ЗДО, рівень педагогічної майстерності педагогів, що атестуються. Під час педрад, семінарів використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи. Проведення відкритих занять, стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань що висвітлюються, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також  сприяло збільшенню самооцінки.
Дошкільний заклад в повному обсязі укомплектовано педагогічними кадрами, до складу якого входять 15 педпрацівників:  директор, вихователь – методист, психолог, 2 музичні керівники, 10 вихователів.
Педагоги ведуть постійну пошукову роботу з метою підвищення якості навчально – виховного процесу.
У 2018 – 2019н.р. педагоги закладу регулярно відвідували районні методичні об’єднання. Вихователі будують свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в  навчанні та вихованні. З боку керівника в дошкільному закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагів та та доцільність їх розстановки.
В 2019 – 2020 н.р. курси підвищення кваліфікації пройшли: Кізім М. І.; Балабан Г. В.;
Атестацію пройшла  Росовська Г. О. ; Партика О. Р.; Баньковська Н. Р.; Яхненко О. Є.; Шрамко Н. М.:
Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно-експериментальну, інноваційну роботу педагогів.
Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю.
З метою інтеграції освіти і науки, сприяння розвитку наукової та інноваційної діяльності у дошкільному навчальному закладі у поточному році були створені належні умови для здійснення системного підходу до навчально-методичного забезпечення педагогічного процесу.
З метою реалізації загальної мети - надання якісних послуг, забезпечення соціального захисту та прав дитини, формування в дошкільника цілісної картини світу, творчого ставлення дитини до життя та гармонійного особистісного розвитку дошкільника дошкільний навчальний заклад на 2017/2018 навчальний рік визначав такі цільові пріоритети:
- створення відповідного предметно розвивального середовища;
- балансування впливу педагога та індивідуальний досвід, систему цінностей, інтересів, прагнень дошкільника;
- підвищення фахової компетентності педагогів, сприяння їх професійному зростанню;
- активізація роботи щодо формування уявлення дитини про навколишнє та внутрішнє середовище ;
- систематизація роботи щодо збереження фізичного здоров’я дітей через різноманітні форми рухової активності шляхом впровадження ефективного педагогічного досвіду;
- вдосконалення та збагачення зв’язної мови дітей шляхом підвищення педагогічної майстерності;
- підвищення соціальної активності батьків, залучення їх у єдиний освітній простір дошкільної освіти;
- формування педагогічної культури батьків, використовуючи нові форми співпраці з ними.
У 2020 – 2021 році педагогічний колектив ЗДО смт. В. Бірки працюватиме над метою:
«Спільна робота дитячого садка та сім’ї»
Виходячи з аналізу освітньо-виховної і методичної роботи у 2019/2020 навчальному році, ураховуючи досягнення й перспективи розвитку, педагогічний колектив визначив основні завдання на 2020/2021 навчальний рік із річного плану:
-       Створення умов для отримання дошкільної освіти;
-       Забезпечення дієвості особистісно – орієнтованої системи;
-       Реалізація принципів демократизації, гуманізації, індивідуалізації.
Протягом року здійснювалось поповнення інформаційно-методичної бази ЗДО навчально-виховними програмами, навчально-методичними та навчально-наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2019/2020 навчальному році. Поповнювався та ефективно використовувався методичний фонд літератури, аудіо - та відеоматеріалів.
Згідно плану роботи дошкільного навчального закладу на 2019/2020 навчального року використовувались колективні та індивідуальні форми методичної роботи з педагогічними кадрами. Перевага надавались формам і методам, які дають можливість виявляти і формувати лідерські якості педагога, вміння працювати в команді, проявляючи ініціативу і наполегливість у вирішенні тих чи інших питань.
Продовжує працювати влог ЗДО, постійно оновлюється інформація. За допомогою мережі Інтернет педагогічні працівники мають змогу краще підготуватись до занять та підвищити рівень педагогічної майстерності, технічні вміння.
Основним акцентом у освітньо - виховній роботі закладу є максимальна гуманізація педагогічного процесу: вихователі мали змогу самостійно обирати тему самоосвіти та інноваційну технологію; дітям було надано можливість для розвитку здібностей через оновлення та створення ігрових осередків у групах.
У своїй діяльності вихователі враховували інтереси, можливості i потреби дітей, користуючись нововведеннями, розглядаючи різноманітні варіанти співвідношень зміст в змісті, технологіях, організацій освітньо-виховного процесу, створюючи просторове предметно-розвиваюче середовище для кожної дитини, спираючись на Конвенцію про права дитини, Закон України «Про охорону дитинства».
Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є заняття яке складається з різних розділів програми. Вихователі планують та проводять індивідуальні групові форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, підсумкові та інші.
Протягом року розвитком музичних здібностей дітей займалися Шрамко Н.М. та Яхненко О.Є. проводились свята та розваги відповідно до програмових вимог, заплановані в навчальному році.
Враховуючи сучасні вимоги до здобуття дітьми якісної дошкільної освіти, виховання всебічно розвиненої особистості в ЗДО впроваджуються альтернативні методики навчання.
Вихователями були зібрані відповідні матеріали, придбана відповідна методична література. Впроваджуючи в практику роботи інноваційні технології колектив досяг значних успіхів у підготовці дітей до навчання у школі.
Протягом навчального року педагогічний колектив нашого закладу вирішував безліч творчих та буденних проблем, що були спрямовані на усунення недоліків за попередній навчальний рік та удосконалення організації навчально-виховного процесу у 2019/2020 навчальному році.
Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.
Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:
• батьківські збори;• спільні виставки, участь у святах, спортивних розвагах;• надання благодійної спонсорської допомоги для створення відповідних матеріально-технічних умов щодо перебування дітей у закладі.
Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування дітей здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом МОН України.
Питанню якісного харчування в ЗДО приділяється особлива увага. Постійний контроль за правильною організацією харчування здійснюється директором ЗДО. Зауваження та відмітки про їх усунення фіксуються в картах контролю ділового щоденника керівника.
В ЗДО організований контроль за якістю продуктів харчування, що надходять від постачальника.
Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.
В дитсадку організовано триразове харчування дітей, в період літньої оздоровчої кампанії в раціон вводяться свіжі овочі та фрукти.
Всі педпрацівники мають щорічну відпустку з виплатою коштів на оздоровлення. Для покращення роботи в ЗДО залучається батьківська громадськість. Кожного кварталу проводяться батьківські збори, на яких вирішуються нагальні питання.
До звіту керівника включено також інформацію, яка повніше розкрила ті аспекти роботи навчального закладу, які пов’язані з благодійними та спонсорськими внесками. У 2019/2020 н.р. на покращення матеріально-технічної бази навчального закладу було зроблено капітальний ремонт кухні.
Заплановані ремонтні роботи за бюджетні кошти:
         -       фарбування фасаду;-     
          -  фарбування ігрового майданчика;
      - побілка стін в роздягальні та групових приміщеннях;
Підсумок
Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей.
Вихователі та батьки вихованців – це єдиний живий організм об’єднаний спільною метою, гуманними стосунками та високою відповідальністю. Адже, сім’я була і лишається головним осередком, де відбувається становлення і розвиток особистості дитини. Через те батьки є частими гостями в садочку: разом з дітьми вони на святах, організовують виставки, приймають участь в спортивних розвагах, допомагають вихователям у створенні ігрових зон та озелененні групи та майданчика.
Наприкінці року проводиться анкетування батьків з питань діяльності ЗДО, який показує, що в основному батьки цікавляться питаннями стосовно харчування, навчання та підготовки дітей до школи. На всі пропозиції та зауваження, викладені батьками, адміністрація своєчасно реагує і усуває недоліки .
Щиро дякуємо за надану допомогу всім, хто був небайдужий до наших проблем. А ми з свого боку i надалі будемо дотримуватися самого головного завдання ЗДО – це охорона життя i здоров'я кожного вихованця i всебічний його розвиток.

Директор ЗДО                                                                                                       Луків О.І.

Звіт керівника за 2017-2018 н. р.

Протокол загальних батьківських  зборів ЗДО смт. В. Бірки
Від 29.08.2018р. 
Присутні: 76чоловік
Голова зборів: Мишковська Г.Б.
Секретар: Максимчук Н.І.
Порядок денний:
1. Звіт керівника дошкільного навчального закладу про роботу закладу у 2017 – 2018н.р. ;
2. Напрямки роботи дошкільного  навчального закладу;
Заклад дошкільної освіти дитячий ясла  - садок розташований за адресою смт. В.Бірки вулиця Шкільна 7, Тернопільського району Тернопільської області.
ЗДО – здійснює свою діяльність відповідно до Закону України» «Про дошкільну освіту», «Про освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конституції України, законодавства України з основ життя та здоров’я дітей,  Міністерства охорони здоров’я України, власного статуту.
Свою діяльність дошкільний ясла – садок розпочав у 1967р.
Приміщення типове, розраховане на 140 місць, 6 – вікових груп. На даний час дошкільний начальний заклад відвідує 139 дітей. 
Територія закладу і розташовані на ній приміщення відповідають санітарним нормам.
В ЗДО є всі необхідні умови для виховання та розвитку дітей . Розвивальні осередки оформлені відповідно до віку дітей. В дитячому закладі працює гурток англійської мови.
Дошкільний заклад бере активну участь у житті селища.
Заклад забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, відповідно до типових штатних нормативів.
У дошкільному закладі працює: 30 осіб, із них 15 педагогів.
Кваліфікаційний рівень педагогів складає:
1 педагог – звання «Вихователь методист»;
3 педагогів – спеціаліст «вищої категорії»;
3 педагоги – спеціаліст «I категорії»;
8 педагогів «спеціаліст».
Згідно річного плану на 2017 – 2018н. р. методична робота з кадрами спрямована за 3 напрямками:
- Підвищення педагогічної майстерності
- удосконалення професійної творчості
- самоосвіта.
Були використані колективні та індивідуальні організації методичної роботи з педагогічними кадрами.
У 2017 – 2018н.р. методична робота в закладі проводилась з урахуванням вимог програми «Українське дошкілля», «Впевнений старт». Системною була робота щодо самоосвіти педагогічних працівників.
З педагогами протягом навчального року  проводилися співбесіди, аналіз фахової літератури, опрацьовувалися нормативно – правові документи.
З метою удосконалення роботи щодо впровадження інноваційних технологій організовано творчу групу, яка працювала з проблеми «Створення ситуації успіху». 
Річним планом роботи за 2017 – 2018н.р. передбачена система методичної роботи щодо методичного супроводу програми «Українське дошкілля».
Організація методичної роботи з педагогічними кадрами мала діагностично – прогностичний характер. 
З урахуванням результатів діагностування педагогічних кадрів проведено консультації на належному рівні організована робота семінарів, тренінгів, майстер класу тощо.
У 2017 – 2018н.р. педагогічний колектив працював над реалізацією пріоритетних завдань:
1. Реалізація проекту «Успішна адаптація і соціалізація як умова вдосконалення роботи з розвитку дітей раннього віку»;
2. Реалізація завдань розвитку морально – духовних якостей дошкільника, як важливого чинника соціалізації;
3. Формування комунікативних навичок та зв’язного мовлення дітей шляхом використання на заняттях та в повсякденному житті сучасних технологій.
Підвищення педагогічної майстерності вихователів щодо формування комунікативних навичок та зв’язного мовлення дітей шляхом використання на заняттях та в повсякденному житті сучасних технологій сприяв семінар з актуальних проблем розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку та майстер клас «Мовленнєва гармонія».
В результаті роботи педагогів над проблемою «Формування комунікативних навичок дошкільників» були розроблені інтелектуально мовленнєві вправи, завдання, ігри. З метою поширення досвіду педагогічного колективу з проблеми модернізації освітньо - виховного процесу щодо виховання мовленнєвої компетентності дітей на базі дошкільного навчального закладу 18.03.2018р. відбулася нарада  - семінар для завідувачів «Мовленнєвий розвиток дитини дошкільного віку». 
У процесі семінару піднімалися актуальні питання модернізації, змісту формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку. Система методичної роботи в дошкільному закладі будувалася таким чином щоб створити належні умови підвищення професійної майстерності кожного педагогічно працівника.
Проведена чергова атестація вихователів Дзюбак О.О., позачергова атестація Левчик О.Є., Коваль М.В. 
Аналіз методичної роботи за 2017 – 2018р. показав що в дошкільному навчальному закладі проведена системна робота щодо реалізації пріоритетних завдань роботи педагогічного колективу.
Напрямки роботи на 2018 – 2019н.р. 
1. Підвищення рівня медико – профілактичної допомоги дітям  на зниження захворюваності дітей дошкільного віку;
2. Забезпечити наступність в навчально – виховній роботі дошкільного закладу і школи;
3. Залучати батьків для участі в освітньо – виховній та господарській діяльності дошкільного закладу;
4. Тримати на постійному контролі питання харчування дітей та батьківської плати.
Ухвалили:
1. Роботу дошкільного начального закладу у 2017 – 2018н.р. та підготовці до нового 2018 – 2019н.р. вважати проведено на належному рівні.
Голосували: одноголосно.
Пропозиції: 
1. Провести поточні ремонти по садку.
2. Встановити закриті пісочниці на дитячих майданчиках.

Немає коментарів:

Дописати коментар