Сторінка психолога

"Дитина" - це неповторний витвір мистецтва, який можна поповнювати найяскравішими кольорами. 

ЛЮБОВ, УВАГА, ТЕРПІННЯ - три основні складові успішного виховання.

Для чого потрібен психолог у дитячому садку?

Коли приходить час відправляти дитину в дитячий садок, ми все частіше стикаємося з тим, що на базі дитячого садка працює практичний психолог.
   ХТО ВІН? ЧИМ ЗАЙМАЄТЬСЯ? І НАЙГОЛОВНІШЕ ПИТАННЯ, НАВІЩО? З МОЄЮ ДИТИНОЮ ВСЕ В ПОРЯДКУ І ЙОМУ ПСИХОЛОГ НЕ ПОТРІБЕН.
Загальна помилка батьків полягає в тому, що психолог навішує ярлики психічної неспроможності їх дітей. Розвіюючи ці міфи, хотілося б зупинитися на питанні, чим займається психолог в дитячому садку? Почнемо із самого головного із цілей і завдань. Для того щоб дитина розвивалася всебічно психолог у своїй роботі передбачає всі аспекти розвитку;
Фізичний розвиток. Володіння моторними вміннями; орієнтування в рухах, жестами і рухами передавати виразність рольової поведінки.
Соціально-моральний розвиток. Усвідомлення завдання, планування дій, вміння виправляти свої помилки, об'єднання з ровесниками на основі виконання вправ та завдань.
Емоційний розвиток.Інтерес до людей: їх зовнішності, професії, способу життя тощо. Повага до батьків, родичів, педагогів, однолітків. Утримання від ревнощів, суперництва, жадібності.
Пізнавальний розвиток. Розвиток пізнавальних здібностей; загальних та логіко-математичних.
Мовленнєвий розвиток. Розвиток елементарних форм монологічної мови, уміння чітко і логічно висловлювати свою думку, активізуватисловник.
Креативний розвиток.Розвиток дивергентного мислення, творчої уяви. Нестандартні підходи до вирішення деяких питань.
КРУГООБІГ В ДИТЯЧОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ 
Найскладнішим завданням для практичного психолога дитячого садка - це організація продуктивної взаємодії всіх учасників педагогічного процесу, навчання їх взаємодії один з одним і всіх разом. Ця взаємодія або спільна робота можлива за умови розуміння і чіткого виконання всіма фахівцями своїх професійних і функціональних обов'язків.  Повноцінність взаємодії, яка обумовлює ефективність діяльності, можлива тоді, коли, з одного боку, є однодумці, а з іншого боку - кожен чітко розуміє свої функції і можливості, а вихователь не підміняє батьків або психолога, а психолог - вихователя і батьків.
                                        ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ
Перші учасники кругообігу - це педагогічні працівники.
Основні напрямки роботи. Круглий стіл, тренінги, семінари -практикуми, діагностика, індивідуальне консультування, пам'ятки, загальні рекомендації.
БАТЬКИ
Результат пошуку зображень за запитом "батьки"


    Наступні  учасники кругообігу - це батьки на яких покладена вся відповідальність за виховання дітей, але які, в силу своєї неінформованості, покладають цю відповідальність на вихователів, психолога. І перше завдання - донести до батьків важливість виховного процесу саме з боку батьків, допомогти і підказати як правильно потрібно поводитись в тій чи іншій ситуації, як знайти спільну мову зі своєю дитиною не нашкодивши.
Основні напрямки роботи. Психологічна просвіта, консультування, діагностика, психологічний куток "Психолог радить", сторінка практичного психолога на сайті.
ДІТИ.

                                   Результат пошуку зображень за запитом "ДІТИ"
Ну і звичайно ж найголовніші учасники вього педагогічного процесу - це діти.
Основні напрямки роботи:
Діагностична робота - це психологічне обстеження груп дітей. Для виявлення рівня розвитку або причин, які гальмують цей розвиток і навчання.
Корекційно-розвиваюча робота. Цей напрямок роботи психолога є найбільш складним і відповідальним, тому що включає в себе широкий спектр форм роботи. Це індивідуальні та групові заняття, робота з проблемами, як групи дітей так і  окремих дітей, особистісних та пізнавальних сферах. І звичайно ж підготовка дітей до навчання в школі.
Підтримка дітей які потрапили в складні життєві обставини.
Індивідуальні бесіди, консультації з близькими дитини людьми.
Підтримка обдарованих дітей. Створення умов для подальшого розвитку їх творчих здібностей.
Підтримка дітей, які потребують підвищеної уваги. До них відносяться неспокійні, конфліктні, соромязливя, агресивні, замкнуті і тривожні діти, а також діти із затримкою психічного розвитку. Найголовніше це своєчасне виявлення таких дітей, виявлення причин подібного прояву.

Дуже важливим пунктом роботи практичного психолога є  підготовка дитини до навчання в школі. Це проходить жирною рискою через всю роботу зі старшими дошкільниками.
Соціальна
-соціально-особистісна зрілість майбутнього першокласника.
Психологічна
-мотиваційна
-інтелектуальна сфера
емоційно-вольова сфера.

ПСИХОЛОГ ДОПОМОЖЕ ВАМ У СПІЛКУВАННІ ІЗ ДИТИНОЮ, РОЗКРИЄ НОВІ ГРАНІ ХАРАКТЕРУ МАЛЮКА, ДОПОМОЖЕ ЙОМУ СТАТИ ВПЕВНЕНІШИМ, ТОВАРИСЬКИМ І ЖИТТЄРАДІСНИМ.

Результат пошуку зображень за запитом "ДІТИ"


Немає коментарів:

Дописати коментар